Deti a nuda nie je dobrá kombinácia!

Počas horúcich dní každý nadáva na vysoké teploty a v zime zas každý privoláva leto. Tým, ktorí ho úpenlivo čakajú sa rok prehupol do správnej časti, všetci ostatní musia počkať na chladné počasie. Minimálne zopár mesiacov. S deťmi sa tie chladnejšie mesiace zdolávajú akosi ťažšie. A nejde len o počet vrstiev oblečenia, ale celkovo. Naobliekať seba a aj tie malé tornáda a potom zistiť, že počasie je už aj tak úplne zlé a vonku sa byť naozaj nedá, je príbeh nejedného rodiča.

rodina

Nechajte sa inšpirovať

Keď už máte všetky ihriská, aj kaviarne vo Vašom okolí pobehané, nastal asi čas spoznať niečo nové.Či už vo Vašom meste, alebo si aj trošku pocestujete. Rozhodne inšpirácií na to, kam vyraziť s deťmi je viac ako dosť. Či už si vyberiete viac prírodu, alebo niečo priamo v meste, istotne stojí za to si najprv overiť, či to, kam plánujete ísť je otvorené a dostupné.

Čo? Kam? Kedy? Ako?

Deti a výlety je samostatná kapitola, to vie asi každý rodič. Ale zas, čo by sme neurobili pre tie ich rozžiarené očká, nemám pravdu? Aby cestovanie s deťmi dopadlo úspešne, je veľmi dobré a užitočné sa na neho popredu pripraviť. Možno aj zodpovedaním si nasledovných otázok.

  1. Zvláda Vaše dieťa cestovanie v aute? Aj na dlhšie vzdialenosti?
  2. Je v poriadku, ak jeho denný spánok neprebehne v postieľke?
  3. Chcete ísť na výlet aj s prenocovaním?
  4. Vstaneme skoro ráno? Alebo pôjdeme podľa jeho bežného harmonogramu?
  5. Vydrží dlhšie sedieť v kočíku, alebo v turistickom nosiči?
  6. Tobogány, lanové centrum, bobová dráha vyzerá lákavo, ale má takéto atrakcie moje dieťa rado?
  7. Zaujímajú ho zvieratá, vesmír, príroda, vynálezy, umenie?

houpačka
Keďže to robíme hlavne kvôli deťom, pre náš, aj ich kľud je dobré výlety pripravovať práve pre nich. Viete ako to je, keď je na výlete spokojné dieťa, má z toho výletu dobrý pocit aj rodič. A na to netreba zabúdať. Mestá na Slovensku ponúkajú obrovské množstvo atrakcií, či už ide o zoo, skanzeny, športové parky, múzeá a podobne. Ak sa plánujete vybrať do prírody je treba zvažovať možnosť zmeny počasia, to či Vaše dieťa vydrží dlhšie kráčať, zbaliť dostatok jedla a tekutín a taktiež ochranné prostriedky, či už proti slnku, vetru, alebo dažďu.

About the Author

You may also like these