Zarobte na vlastnom dvore!

Ak žijete v rodinnom dome s veľkým dvorom, ten priestor si priam pýta aby ste s ním niečo robili. Pripravili sme pre to pre vás pár trikov a inšpirácii ako efektívne zužitkovať to, čo vám záhrada ponúka.
Dnes je doba, kedy v supermarketoch často nenájdeme potraviny takej kvality akú by sme chceli a preto sa čoraz viac ľudí orientuje na malých obchodníkov ktorí ponúkajú lokálne a najmä slovenské výrobky. To je práve to čo by ste mali zužitkovať pretože je veľkým trendom predaj domácich možno povedať i bio produktov.

jablka

Ak máte veľké priestranstvo ktoré len kosíte napríklad sad a nevyužívate ho nijak inak, prečo nemať sliepky? Tým vyčleňte časť, ktorú vám spásajú a teda nebudete ju musieť kosiť. Okrem toho vám prinesú i vajíčka ktoré môžete predávať. V prípade že sliepky nebudete prikrmovať zmesou ale len trávou, žitom a prebytočným jedlom možno hovoriť o vajíčkach v bio kvalite. Na internete existujú farmárske či susedské burzy kde ich predáte raz dva. V prípade že bývate v blízkosti mesta si skúste naplánovať predaj tak, že raz týždenne zájdete do mesta kde ich predáte dohodnutým ľudom ktorí nemusia za vami cestovať na dedinu.
Ak by ste mali naozaj veľa vajíčok, potom skúste osloviť ženy ktoré pečú koláče či torty na objednávky a budete mať stále zákazníčky po celý rok ktoré budú odberať väčšie množstvá.

slepice

Ak máte veľa ovocných stromov a ovocie nestihnete zjesť ani spracovať pre vlastnú spotrebu je škoda aby len tak zhnilo alebo poslúžilo ako potrava vtáčikom. Opäť využite burzu kde dáte o sebe vedieť a záujemcovia si k vám prídu obrať toľko ovocia koľko si dohodnete alebo im ho odovzdáte už obraté, samozrejme podľa toho ako sa dohodnete.
Ak nie ste začiatočník vo farmárčení a trúfate si i na chov dobytka, potom mäso alebo výrobky z neho ktoré nezjete pre vlastnú spotrebu opäť ponúknite na predaj susedom, známym či iným záujemcom.
Stačí že dáte o sebe vedieť prostredníctvom sociálnych sietí a uvidíte, zákazky i záujemcovia sa k vám nahrnú ani nebudete vedieť ako rýchlo.

About the Author

You may also like these

No Related Post