Voľnočasové krúžky pre školáka

Dieťa v školskom veku je už oveľa menšia starosť. Školy ponúkajú možnosť družín, kde môžete svoje ratolesti nechať, kým skončíte v práci. Ak nájdete správny, zábavný program aj na doma, o vašom dieťati nebudete do večera ani vedieť. Väčšina rodičov to rieši počítačom alebo hernou konzolou. Ak však svojich potomkov naučíte zobrať si do ruky radšej knihu, kresliť či ísť hrať nejaký šport, urobíte pre ich rozvoj oveľa viac. Práve týmto mimoškolským aktivitám sa venujú rôzne voľnočasové krúžky. Či už priamo v škole s vyučujúcimi alebo na súkromných umeleckých a športových zariadeniach, dieťa ktoré sa venuje odmalička nejakej aktivite je úspešnejšie a v živote sa vie viac presadiť. Ktoré krúžky sú pre školákov najvhodnejšie?

fotbal

Šport Ak máte hyperaktívné deti a vidíte, že neobsedia na jednom mieste ani minútu, prihláste ich na nejaký šport. Najviac navštevovaný je práve futbal. Výhodou je, že narozdiel od hokeja, do výbavy nemusíte investovať veľké peniaze. Vždy je lepšie so športom začať čo najskôr. Takéto deti dosahujú lepšie výsledky a šport ich väčšinou baví celý život. Populárny je tiež volejbal a na Slovensku je tiež rozšírená hádzaná.

kytara

Hudobná výchova Ak vaše dieťa odmalička stojí pred televízorov a spieva si, alebo si dievčatá stále tancujú, je dobré ich v tomto podporovať. Síce s tancom, spevom alebo hudobným nástrojom veľkú dieru do sveta každý neurobí, šikovní ľudia sa dokážu v tomto smere veľmi dobre presadiť. Nikdy však nenúťte svoje ratoslesti venovať sa nejakému hudobnému nástroju len preto, že sa to páči vám. Aj keď vy radi počúvate harmoniku, ale ono si chce brnkať na gitaru, podporte ho v tom.

Kreativita A nakoniec výtvarná. Skoro každé druhé dieťa si tým prešlo, ale máloktoré sa tomu venuje až do stredoškolského veku. V malom veku je však dobre podporovať kreativitu a nadobudnúť aspoň základy aj z umeleckej stránky.

About the Author

You may also like these