Využite umenie vo svoj prospech

Každý má svoj vlastný rituál, pri ktorom sa ako tak uvoľní a zrelaxuje. Ako však dosiahnuť, aby sme sa zrelaxovali ešte účinnejšie? Šport je niekedy na škodu, keďže podporuje súťaživosť a dravosť. Naopak umenie je príjemné a nezaťažujúce. Skúšali ste sa už obklopiť dielami slávnych a uctievaných umelcov?

brýle

  • Ako prvé začnite so svojím prostredím. Ako? Ak sledujete niekoho na internete a sociálnych sieťach viete, aké zariadenie sa vám páči. Je kľúčové nájsť niečo, čo vás nadchne a zbaví akejkoľvek myšlienky na niečo iné. Preto sú ľudia schopní investovať tak veľa do obrazov, sôch a iných umeleckých diel.
  • Stavte na rozmanitosť. Nečakajte, že sa umenie pozve k vám, pozvite ho vy sami. Choďte a navštevujte iné kultúry. Môžete to robiť pasívne cez obrazovku, alebo aktívne a to novými známosťami alebo priamo cestovaním. Vtedy vás cudzie zvyky oslovia a rovnako aj cudzinecká kultúra. Branie inšpirácie a okorenenie si života je vďaka tomu normálna vec.

gramofon

  • Dbajte na svoje kultúrne zážitky. Nejde ani tak o nič vážne a drahé. Na odreagovanie by ste mali aspoň dva krát do týždňa využiť nejakú kultúrnu inštitúciu, ktorá vás zaujme. Nemali by ste sa nútiť navštíviť operu, ak nemáte v láske teatrálny spev. Naopak, snažte sa hľadať si nové a nové okruhy záujmu. Dajte si poradiť a občas skúste niečo úplne nečakané. Ako teda na to? Najlepšie zrobíte, ak sa do divadla či galérie vyberiete tak povediac na slepo. Nečítajte si obsah, recenzie a ani žiadne reakcie. Nechajte sa očariť iba umením, ktoré v takýchto podujatiach dýcha v každej stene.
  • Milovníci hudby by mali myslieť na to, že samotný koncert ich obľúbenca sa dá zopakovať každý deň. Nie, nejde o počúvanie hudby z počítača alebo mobilu. Kúpte si gramofón. Takisto, ako by ste si nezavesili fotku z časopisu na stenu, takisto sa neuspokojte len chabým prehrávaním. Stavte na platne a kvalitné reproduktory. Nie len že to dodá šmrnc vášmu okoliu, no aj vy budete ľahšie relaxovať a užívať si umelecký zážitok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these