Fiat 500e necháva konkurenciu ďaleko za sebou

Svet elektrických automobilov nezadržateľne nahrádza spaľovacie motory, takže všetci budeme o istý čas majiteľmi elektrického vozidla. Už dnes skupina ľudí vlastní tento typ automobilu a ich ohlasy sú v prevažnej miere pozitívne. A to ešte nie je dobudovaná potrebná infraštruktúra a ceny elektrických vozidiel sú pomerne vysoké. No časom sa aj tieto veci zmenia a čaká nás tichšia elektrická a ekologická budúcnosť.

fiat

Mnohým sa nepáčia nové modely elektromobilov hlavne z hľadiska ich dizajnu a smútia za staršími „klasikami“ z dielní viacerých značiek. No nájdu sa aj kúsky nových elektrických áut, ktoré sa v mnohom podobajú na svojich predchodcov a ako hovoria niektorí motoristi, tie modely majú stále aj dušu.

K takýmto vozidlám patrí aj elektromobil Fiat 500e, ktorý je inšpirovaný modelom klasikou Fiatom 500 z roku 1957. Tento model Fiatu je známy po celom svete už dlhé roky a jeho najnovšia verzia v elektrickej forme sa dizajnérom Fiatu naozaj extrémne vydarila. Ak sa preveziete v tomto modely po meste, určite budete stredobodom pozornosti všetkých okoloidúcich, pretože nový elektromobil Fiat 500e je naozaj výnimočný. A to skutočne po všetkých stránkach.

Exteriér vozidla pôsobí nadmieru elegantne a štýlovo, zachované je samozrejme aj veľmi vydarené a obľúbené logo a 17″ zliatinové disky kolies dodávajú vozidlu nádych luxusu a športovej elegancie. Za exteriérom v ničom nezaostáva ani vynovený interiér „päťstovky“, ktorý je pohodlný a prekvapivo priestranný. Mnoho prvkov interiéru je pokrytých eko kožou čo si všimnete okamžite aj na prístrojovej doske.

znacka fiat

No ako pri všetkých elektrovozidlách aj u Fiatu 500e motoristov najviac zaujíma dojazd tohto automobilu pri plnom nabití batérií. Výrobcovia udávajú dojazd 320 km, no pri jazdení iba po meste to môže byť až 460 km, čo už je veľmi zaujímavý údaj, ktorý nadchne mnohých motoristov. Takže ak hľadáte nové auto v elektrickej verzii, no nové dizajny rôznych značiek sa vám príliš nepáčia, tak Fiat 500 môže byť pre vás veľmi zaujímavou voľbou.

About the Author

You may also like these