Tvorcovia hier vyzývajú k skončeniu ilegálnych predajov ich hier

Niekoľko z nich uviedlo, že by bolo dokonca lepšie, keby spotrebitelia pirátske hry radšej kupovali, než aby kupovali diskontované odblokovacie kódy od „kľúčových predajcov“.

Jedna značka prevádzkuje petíciu, ktorá volá na najväčší takýto trh – G2A – aby úplne zastavila predaj indie hier.

Uviedla, že indie profitovali z jej politiky zdieľania predaja uskutočneného tretími stranami.hacker.jpg

Stovky vývojárov zarábajú peniaze z predaja svojich kľúčov prostredníctvom trhov, ako je napríklad G2A.

„Nemáme v pláne odoberať túto možnosť kedykoľvek čoskoro, pretože by to bolo škodlivé nielen našim zákazníkom, ale aj mnohým vývojárom, ktorí využívajú našu platformu v ich prospech.“

A on povedal, že vývojári boli čiastočne zodpovední za niektoré podvody na svojich stránkach, pretože „tisíce voľných kľúčov“, ktoré vytvorili pre darčeky.

Organizátor kampane však túto obranu zamietol.

„Poškodzujú náš priemysel a hodnotu našich hier,“ povedal Mike Rose z vydavateľstva Manchester No More Robots.

Niekoľko ďalších zasvätencov priemyslu má tiež tweeted obavy.

Príťažlivosť pre spotrebiteľov pri nákupe od kľúčových predajcov je, že zvyčajne ponúkajú tituly za zlomok ceny, ktorú sú k dispozícii prostredníctvom vlastných stránok herného štúdia alebo prostredníctvom internetových obchodov, napríklad Steam, s ktorými majú vydavatelia priamy vzťah.

Štúdie sa už nejaký čas sťažovali na obchod. Napätie však vzrástlo potom, čo G2A zvýšila svoju sociálnu mediálnu aktivitu a online reklamy na podporu špeciálnych obchodov viazaných na svoje piate výročie.hacking.jpg

G2A nekupuje ani nepredáva samotné kódy. Namiesto toho sa porovnáva s inými on-line trhmi, ako je eBay, ktoré poskytujú miesto na predaj tovaru tretím stranám.

Ale pán Rose tvrdil, že to neurobil dosť na boj proti nečestne získaným kľúčom.

Keď napríklad predajcovia dostali objednávku, kúpili si kód prostredníctvom čínskeho obchodu Steam, kde sa kľúče často predávali za štvrtinu ich bežnej ceny.

Ak chcete obísť Steam vlastný zákaz takýchto kľúčov, ktoré sa prenášajú na hráčov na iných trhoch, kupujúcim bolo povedané, že musia pridať ďalší účet do zoznamu svojich priateľov, aby dostali podrobnosti, povedal pán Rose.

Tento nový „priateľ“ bol v skutočnosti topánok, povedal, ktorý vytvoril odkaz na samostatnú stránku, kde by mohol byť čínsky kód prenesený bez toho, aby sa zistila výmena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these