To najdôležitejšie z výbavičky

Tak a je to tu! Príchod vášho bábätka sa blíži a vy začínate vyberať výbavičku. Ocitáte sa vo víre informácii, obchodov a rád. Na trhu je množstvo možností a vy nechcete na nič zabudnúť a pre svojho drobca vybrať to najlepšie. Naše mamy to mali predsa len jednoduchšie. Nebolo toľko na výber, trh nebol presýtený reklamami a každý rok nejaká novinka. No v súčasnej dobe môže ostať nejedná novopečená mamička na pochybách. Okrem toho, že vyberáme to naj, treba prihliadať aj na praktickú stránku. Poďme sa pozrieť na to, kde naši drobci trávia najviac času a teda na čo zamerať najväčšiu pozornosť, aby sa cítili ako v bavlnke.

postýlka

Výber postieľky
V tomto prípade praktickosť určite oceníte. Ako bábätko rastie, menia sa jeho pohybové schopnosti, preto je ideálne vybrať postieľku s niekoľkými polohovacími stupňami. Čím je bábätko staršie, tým nižšie posúvame rošt, aby bolo dostatočne chránené proti pádu a zvedavým výletom. Ďalšou praktickou funkciou je posuvný bok postieľky pre ľahšiu manipuláciu s bábätkom. Typ postieľky vyberáme aj podľa dispozície izby, v ktorej bude uložená. Môžme zvoliť variantu s kolieskami a tak máme možnosť izbičku časom meniť, alebo stabilnú bez koliesok. Zaujímavou možnosťou sú aj kombinované postieľky. Tvoria jeden celok s prebaľovacím pultom, šuflíkmi, komodou či poličkami. Niektoré sa dajú prestavať i na samostatnú detskú posteľ a nábytok pre väčšie dieťa. Okrem klasických postieľok sa môžete rozhodnúť aj pre postieľkové kolísky. Tie majú výhodu, že v nich bábätko rovno kolísaním uspíte a poistkou proti pohybu zabezpečíte stabilitu. Alebo voľte prisúvaciu postieľku, ktorú napojíte na vašu posteľ a tak budete mať svojho anjelika pri sebe.
Veľmi dôležitý je aj výber matraca, zameriame sa na:
-rozmery (nie všetky postieľky majú rovnakú veľkosť)
-pevnosť (tvrdý matrac je pre bábo vhodnejší)
-materiál (priedušnosť, trvácnosť, prípadne antialergický)
-či má snímateľný poťah, ktorý sa dá opraťVýber kočíka
Množstvo značiek, farieb, funkcií. Pred kúpou si treba dobre premyslieť, čo od kočíka očakávate
a aký druh vám vyhovuje. Povedzme si pravdu, že veľakrát nakupujú oči, no potom svoj výber oželiete. Máte síce krásnu vec, no prinesie viac trápenia ako osohu. A presne toto vám pri neuváženom výbere kočiara hrozí. Najdôležitejšie je jednoduché manévrovanie. To zabezpečia otáčavé kolieska, ktoré by sa mali dať zaaretovať. Ideálny do mesta a pevný rovný povrch. Na niektorých povrchoch a terénoch, ako sú piesok, štrk či sneh je manipulácia s malými otáčavými kolieskami pre mamičku previerkou nervov. Na takéto terény je vhodnejší kočík s vačšími
a nafukovacími kolesami. Ďaľšou vecou na zváženie je konštrukcia kočíka, čo sa odrazí i na jeho váhe. Preto vyberajte kočíky, z ktorých vás neskôr nesekne v krížoch a prípadné prenesenie kočíka nebude nemožné. A aby sa nestalo, že ostanete v nemom úžase, keď sa vám váš tátoš nevojde do kufra auta. Treba myslieť i na to, že novorodeniatko potrebuje sprvoti ležať a neskôr i sedieť. Treba preto voliť kočík tak, aby v ňom bolo dieťatku pohodlne. Prihliadať najmä na jeho vek, potreby, pohybové možnosti. Na trhu sú rôzne typy kočíkov

košík

I. hlboká vanička (pre ležiace bábätko)
II. dvojkombinácia vanička + športová časť (spočiatku pre ležiace bábätko, neskôr do sedu)
III.trojkombinácia vanička + športová časť + vajíčko (kombinácia doplnená o prenosné vajíčko, ktoré slúži aj ako autosedačka)
IV.športový kočík (pre staršie sediace bábätko, vhodný aj do náročnejšieho terénu)
V. golfový kočík/bugina (pre staršie už chodiace dieťatko, na krátke trasy)Zhrňme si teda, čo všetko pri výbere zvážime:
-typ kočíka podľa veku a potrieb dieťatka
-typ a hmotnosť konštrukcie
-veľkosť a skladnosť kočíka
-zváženie ceny a benefitov

A ak máme vo všetkom jasno, je tu priestor pre výber značky, farby a prevedenia. Veselú jazdu!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these

No Related Post