Meškal váš let viac než 3 hodiny alebo bol zrušený? Neváhajte žiadať finančnú kompenzáciu!

Odhodlaní odletieť na dovolenku alebo za významným životným momentom prídete na letisko, no možno vás prekvapilo veľmi nemilé prekvapenie v podobe niekoľkohodinového meškania alebo zrušenia vášho leteckého spoja.
No miesto toho, aby zostala vaša hlava v smútku či beznádeji, môžete ju využiť praktickejším smerom a z tejto situácie niečo vyťažiť. Pokiaľ ide o viac než 3 hodinové omeškanie či priamo zrušenie a dôvodom nie sú mimoriadne okolnosti, máte nárok na finančnú kompenzáciu v hodnote min. 250 eur s tým, že maximálna hranica odškodného môže dosahovať 600 eur. Máte tak nárok dostať odskodnenie za meskanie letu https://claimcloud.cz/sk/rights/delayed/.

přistávací plocha

Na tento druh kompenzácie majú nárok cestovatelia, ktorí využili akúkoľvek aerolinku so sídlom v krajinách EÚ, respektíve od roku 2004 je platné nariadenie európskej únie, ktoré vraví o konkrétnom odškodnení cestujúcich v prípade, že ich let mešká alebo je zrušený. O možnosti žiadať finančnú náhradu však podľa tohto ustanovenia vravíme len v prípade, ak je doba meškania dlhšia než 3 hodiny či ak bol letecký spoj zrušený a príčinou neboli mimoriadne okolnosti (prírodná katastrofa, zmena politickej situácie, nepriaznivé počasie či štrajk zamestnancov apod.)

letištní hala

  • Finančnú náhradu sú povinné hradiť letecké spoločnosti, nie letiská

Letisko vás však v prípade meškania alebo zrušenia informuje formou letiskového rozhlasu, informačnej tabule alebo webovej stránky letiska, a v takýchto prípadoch sa doporučuje začať zbierať potrebné dôkazy a evidenciu o meškaní, jeho dĺžke a takisto dôvody, prečo k nemu prišlo. Táto dokumentácia je pri vybavovaní finančného odškodného kľúčová, prípadne je tu ešte stále možnosť obrátiť sa na profesionálov a ich služby, ktoré sa danou tematikou detailne zaoberajú a s pýtaním finančnej kompenzácie vám pomôžu vo forme kompletného a pomerne rýchleho procesu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these