Čo všetko by mal obsahovať váš diár?

Pre niektorých sú diáre prežitkom, iní na ne nedajú dopustiť. Mnoho blogerov a úspešných ľudí ich však rado využíva. Na trhu sa to hemží rôznymi druhmi. Nespočetné množstvo motivačných, fitness, ženských, mužských, cestovateľských, knižných, školských diárov sa na nás valí z každého papiernictva. Stačí si vybrať. Mnoho z nás však využíva diár len na zapisovanie dôležitých schôdzok či návštev lekára. Čo všetko doň však môžeme zahrnúť, aby sme z neho vyťažili čo najviac?

diář

  1. Zapisujte si ciele

Využite svoj diár na to, aby ste si doň zapísali svoje ročné, mesačné, týždenné alebo aj denné ciele. Dokážete si tak lepšie v živote stanoviť priority a po čase vidíte, akým smerom sa posúvate.

  1. Habit tracker

V zahraničí sú momentálne diáre a plánovače veľkým hitom. Ľudia si ich všemožne zdobia a ilustrujú. Zvyknú si vytvárať aj vlastné diáre podľa svojho gusta. A veľakrát je ich súčasťou tzv. habit tracker. V zásade ide o tabuľku alebo graf, kde si môžete kontrolovať ako sa zlepšujete v budovaní nových zvykov. Chcete dodržiavať pitný režim, pravidelne čítať alebo športovať? To všetko si môžete zapísať a sledovať svoj progres.

blok

  1. Zoznamy

Nie len zoznam narodenín alebo štátnych sviatkov. Ak máte vo svojom diári voľné miesto využite ho na všetko, čo by vás v budúcnosti mohlo zaujímať. Vytvorte si zoznam filmov a kníh, ku ktorým sa chcete dostať, Prípadne si spíšte zoznam miest, ktoré by ste chceli navštíviť. Vyhnete sa tak zbytočnej strate času, keď máte voľný večer a ani za svet si neviete spomenúť, aký film ste si to chceli pozrieť.

  1. Shopping list

Do diára je vhodné zapisovať si zoznamy vecí, ktoré nutne potrebujete kúpiť. Nebudete už v obchode blúdiť a premýšľať, čo všetko potrebujete kúpiť. Navyše, ak sa budete striktne držať zoznamu, ocení to aj vaša peňaženka.

  1. Píšte si pozitívne veci

Samozrejme, je nutné si zapísať aj menej príjemné záležitosti, ale nezabudnite si zapísať aj to, na čo sa tešíte. Hoci by to bol len večer plný leňošenia. Pokiaľ vás čaká ťažký deň alebo zvlášť nepríjemná udalosť, skúste si do diára napísať nejakú povzbudzujúcu myšlienku alebo odkaz. Prípadne si zapíšte, ako sa po náročnom dni odmeníte.
Diáre skutočne zažívajú svoju renesanciu. Ak nejaký vlastníte, neváhajte ho využiť na sto percent. Sú totiž užitočným pomocníkom, ak chcete čas tráviť produktívne a sledovať svoj progres.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these