Čo to je a aké má výhody virtuálne sídlo spoločnosti?

Firma/spoločnosť musí byť zaregistrovaná v obchodnom registri a jedným z údajov, ktoré sa tam evidujú, je jej miesto, adresa. V tomto prípade však nemusí ísť konkrétne o adresu miesta, kde sa táto podnikateľská činnosť vykonáva. Ide iba o to, uviesť nejaké registračné sídlo. A to nám prináša niekoľko možností- môže ísť o adresu akejkoľvek nehnuteľnosti- kancelárie, ale napríklad aj o miesto nášho domu. Hoci ako vieme, prenájom kancelárskych priestorov predstavuje vysoký prenájom, čo výrazne naruší náš rozpočet, no a kombinovať podnikateľské aktivity so súkromím nášho domova, to takisto nie je ideálne. Preto sa zdá ako dobrá voľba, prenajať si virtualne sidlo spolocnosti, ktoré poskytuje súkromie, je cenovo dostupné a za jeho prenájom dokážete ušetriť stovky eur!

laptop, zápisník

A keďže ide o miesto, čo má hlavne registračný účel, takt toto môže byť virtuálne a šetriť náklady. Jeho evidencia v obchodnom registri má pritom plnohodnotnú platnosť. Okrem toho ale poskytuje aj iné, doplnkové služby, čo súvisia napríklad s korešpondenciou– s evidenciou pošty, preberaním zásielok, upozorňovaním o prijatej pošte mailom/smskou, na tomto sídle a konkrétne na jeho poštovej schránke bude uvedené meno vašej firmy.

podnikateľ, mobil

  • Ďalšie doplnkové služby zas súvisia s poskytovaním zasadacích priestorov.

Prenájom virtuálneho sídla teda má svoj význam a teraz si v skratke uveďme niekoľko jeho pozitív a zároveň dôvodov, prečo o neho začínajúci ako aj skúsení podnikatelia prejavujú záujem:

  • K tej najznámejšej výhode sa radí jeho nižšia cena, spolu s ňou mesačné šetrenie nákladov. Zatiaľ čo ceny bežný kancelárií v Bratislave sa pohybujú okolo niekoľko stoviek eur mesačne, za virtuálne sídla sa všeobecne platí niekoľko desiatok eur.
  • V cene zvyčajne bývajú zahrnuté aj vyššie zmienené doplnkové služby.
  • Spolu s výberom virtuálneho sídla prichádza možnosť vybrať si lukratívnu adresu a tým posilniť svoj podnikateľský brand.
  • Virtuálne sídla poskytujú dostatočné súkromie, tiež malú pravdepodobnosť návštevy daňových kontrolórov, ale aj súkromie z hľadiska oddelenia biznisu od domácich priestorov.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these