Zažite čaro jazdy na elektrických boardoch

Človek sa už odjakživa túžil presúvať z miesta na miesto bez väčšej námahy, a podľa možností aj čo najrýchlejšie. V minulosti sme takto využívali služby koní a konských záprahov, neskôr nastúpila éra automobilov, ktoré sú už neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Na kratšie vzdialenosti sa vieme už dlhé roky presúvať aj na bicykloch, no nové technológie zavítali aj do tejto oblasti.

board

V automobilovom priemysle začínajú prevládať elektromobily, elektromotory sú už súčasťou aj stále častejšie využívaných elektrobicyklov, ktoré sú využívané na spevnených asfaltových cestách alebo aj v horských terénoch. No mladí ľudia sú dnes očarení hlavne výhodami elektrických boardov, čo sú vlastne pohybujúce sa dosky na kolieskach. Všetci poznáme kedysi populárne skateboardy, ktoré však na pohyb potrebovali množstvo našej energie. Avšak elektrické boardy sú vybavené elektromotorom, ktorý túto dosku na kolieskach poháňa dostatočnou silou, aby uniesla aj dospelého človeka rýchlosťou okolo 20 km/h.

Dnešné elektrické longboardy, ktoré sú o niečo dlhšie ako známe skateboardy, slúžia nielen na presúvanie z miesta na miesto, ale mladí ľudia ich vyžívajú vo veľkej miere hlavne na zábavu. Sú vyrobené z veľmi kvalitných materiálov, ktoré už na prvý pohľad pôsobia veľmi luxusne. Pod doskou je ukrytý elektromotor, ktorý má dostatočnú silu aj na jazdu do mierneho kopca. Pri výbere elektrického boardu je dôležité prihliadať na hmotnosť človeka, ktorý ho bude využívať. Boardy s menej výkonným elektromotorom sú určené hlavne pre menšie deti, ktoré takto dosiahnu dostatočnú rýchlosť s dojazdom približne 20-30 km.

boardy

Samotné dosky sú vyrobené z viacvrstvových materiálov a sú prakticky nezničiteľné, pričom ich povrch je zdrsnený gripom, ktorý uľahčuje stabilizáciu jazdca na doske. Dôležité sú samozrejme aj kolieska, ktoré sú vyrobené najčastejšie z polyuretánu a umožňujú príjemný utlmený pohyb po asfaltových cestách. Elektroboardy sú vodoodolné, preto sa nemusíte báť ani mokrých ciest, váš board aj takéto počasie zvládne bez väčších problémov. Jazdu na elektrických boardoch si okamžite zamilujete a zažijete tak množstvo dobrodružných a príjemne strávených dní.

About the Author

You may also like these