Čím ozvláštniť interiér

Ak práve vyberáte interiérové prvky do svojho nového bývania, prípadne priestorov firmy, môžete ich spraviť naozaj jedinečnými a dokonale vkusnými. Priestor vyžaruje atmosféru podľa toho, ako je rozložený, aké materiály sú s ňom zastúpené a ako je zariadený. Svoje určite hrajú aj drobné detaily a doplnky. To akú náladu, atmosféru a štýl chcete v danom priestore vytvoriť, ovplyvňuje výber jednotlivých elementov a dizajnov. Môže pritom ísť o rámy okien, hrúbku a materiál okien a dverí, alebo o detail, ako je napríklad kľučka. Svoj interiér môžete ozvláštniť práve výberom špeciálneho dizajnu kľučiek. Pomôcť vám môžu napríklad rozetové kľučky, ktoré sa dnes vyrábajú v klasických tvarov, no aj v dizajnovom prevedení. Rozetová kľučka má dve oddelené časti, časť pre kľúč je tak samostatná, čo vytvára veľmi zaujímavý tvar a dojem. Priestor pre kreativitu návrhárov je tu zvlášť veľký.

bezpečnostní dveře

Funkčnosť alebo dizajn?

Dôležité je aj to, aby bol v interiéri zladený pomer funkčnosti a dizajnu jednotlivých častí. Vezmime si napríklad interiérové dvere, ktoré musia byť prakticky použiteľné, komfortné, kvalitné a s dlhou životnosťou. No okrem toho sú aj dôležitou súčasťou atmosféry priestoru, preto s nimi môžeme pracovať ďalej i čo sa týka dizajnu. Môžeme tak mať veľmi dobré a kvalitné dvere, ktoré sú navyše zaujímavé tvarom, mechanizmom zatvárania alebo materiálom a farbou, či nejakými špecifickými detailmi.

interiérové dveře

Aké sú to bezfalcové dvere?

Jednou, dá sa povedať dizajnovou vychytávkou sú aj bezfalcové dvere. Mohli by sme ich laicky popísať ako dvere, ktoré sú plne zarovnané so svojou zárubňou do jednej peknej hladkej roviny. Nevyčnievajú ani len pánty dverí. V priestore tak vytvárajú dokonalý čistý tvar a líniu, ktorá mimoriadne dobre vyzerá. Bezfalcové dvere majú teda aj svoje špeciálne zárubne, na klasické zárubne sa, žiaľ, nasadiť nedajú. V Dveremarket.sk ich napríklad dodávajú spolu s dverami, všetko v jednom. Kombinácia bezfalcových dverí s rozetovými kľučkami vytvorí vo vašom priestore jedinečné interiérové dvere, ktoré si hneď každý všimne a budú ladiť s celkovým moderným dojmom.

About the Author

You may also like these