Svoj nový bicykel si vyberajte z overených značiek

Tráveniu voľného času sa v súčasnosti prikladá oveľa väčšia dôležitosť ako tomu bolo v minulosti. Mnohí z nás vykonávajú prácu, ktorá nie je náročná na fyzickú činnosť, no duševné vyčerpanie trápi stále viac pracujúcich ľudí. Preto mnohí ľudia vyhľadávajú pravidelne odreagovanie pri fyzických voľnočasových aktivitách.

horské kolo

Ľudia žijúci v meste dnes možno ešte intenzívnejšie ako v minulosti vyhľadávajú pobyt v prírode, kde sa dokážu maximálne zrelaxovať od problémov bežných dní. No a tí aktívnejší okrem prechádzok po lese túžia po väčšej fyzickej aktivite, ktorú im prináša horská cyklistika. Tí, ktorí sa venujú tráveniu voľného času na potulkách v prírode na horskom bicykli, si takúto fyzickú aktivitu povznášajúcu aj duševné zdravie nevedia vynachváliť.

Výber vhodného bicykla určeného na horskú cyklistiku je pre začiatočníkov skutočne veľmi náročný, pretože vývoj horských bicyklov zaznamenal v posledných rokoch obrovský progres. Pre všetky bicykle vhodné do terénu je kľúčová otázka ich odpruženia a už tu pri výbere narazíte na prvý problém s ich výberom. K dispozícii sú horské bicykle s pevným rámom, alebo celoodpružené, pričom pre skúsených bikerov je táto otázka zásadná a vedú sa o nej dlhoročné spory. Bicykel s pevným rámom má odpruženú iba prednú vidlicu a celoodpružené typy majú odpruženie vpredu i vzadu. A práve vďaka týmto odpruženiam dokážu horské bicykle krásne vyrovnávať nerovnosti a jazda na nich je tak veľmi príjemná a pohodlná. Ak sa rozhodujete medzi záplavou rôznych značiek, určite neurobíte chybu, ak siahnete po overenej svetovej značke bicyklov Scott.

kolo topstone

Horské bicykle (MTB – Mountain Bike) majú masívnu konštrukciu, sú ťažké a celkovo majú vyššiu váhu. Preto mnohí nadšenci jazdy v teréne, ktorý nie je až tak náročný a tvoria ho ľahšie poľné a lesné cesty, vyberajú z rady gravelových bicyklov. Gravel bicykle zvládnu v pohode ľahší terén a nestratia sa ani na asfaltovej ceste, takže ak plánujte vyrážať na výlete po ceste aj do terénu, vyberajte z tejto rady moderných bicyklov.

About the Author

You may also like these