Keratín – zázrak, ktorý dokáže skrotiť aj tie najnepoddanejšie vlasy

Kvalitu vlasov môže ovplyvňovať veľké množstvo faktorov, ako je vek, vystavovanie sa veľkému stresu, narušená imunita, nedostatočný príjem živín, hormonálne výkyvy, ale aj ich neustále farbenie, používanie kozmetických vlasových produktov a príliš časté tepelné upravovanie. Významný vplyv na kvalitu vlasov má taktiež aj keratín, ktorý sa v nich prirodzene nachádza, avšak postupne sa zvyšujúcim vekom, sa ho tvorí čoraz menej, kvôli čomu vlasy strácajú na svojej kvalite. To, že nemáte dostatok keratínu vo vlasoch si môžete všimnúť najmä vtedy, ak začnú byť suché, náchylné k lámaniu a strácajú hustotu. Pokiaľ rednutie alebo iný z príznakov narušenej kvality vlasov pociťujete, môžete keratín doplniť prostredníctvom zaradenia vlasových produktov s jeho obsahom do vašej kozmetickej rutiny.

kerastase

Zázračné vlastnosti keratínu na vlasovú štruktúru

Keratín na vlasypôsobí priam blahodarnými účinkami, pretože ich dokáže nádherne vyživiť, hydratovať, vyhladiť, zaceliť rozštiepené končeky a celkovo zregenerovať. Zároveň je vhodné keratín do vlasovej rutiny zaradiť aj z toho dôvodu, pretože pomáha pri ochrane vlasov pred slnkom, mrazom, tepelnými úpravami, ako je časté fénovanie, kulmovanie a žehlenie, a taktiež bojuje aj s tzv. elektrizujúcimi vlasmi. Pokiaľ hľadáte kvalitnú vlasovú starostlivosť s obsahom keratínu, produkty Kérastase sú stelesnením profesionálnych znalostí svetových odborníkov a kaderníkov, v spojení s jedinečným a vysoko koncentrovaným zložením, plným tých najúčinnejších látok. Vyskúšať profesionálnu radu týchto kvalitných vlasových produktov s obsahom keratínu môžete už teraz, a to za výhodné ceny, počas Black Friday týždňa na notino.sk (21.-27. novembra 2022).

S keratínom v boji proti vlnitým vlasom

Mnohé z nás, ktoré príroda obdarovala kučeravými alebo vlnitými vlasmi snívajú o tom, že ich vlasy budú krásne rovné, a naopak tie s rovnými snívame o opačnej situácií. Svoje vlasy tak neustále s cieľom dosiahnutia vysnívaného účesu opakovane žehlíme a kulmujeme, čo pre nich nie je príliš vhodné. Dosiahnuť dlhodobejšie výsledky rovných vlasov sa však dá aj iným spôsobom, s ktorým pomôže procedúra brazílskeho keratínu.

black friday

Brazílsky keratín predstavuje techniku procedúry na vlasy, ktorá slúži na trvácne vyživenie a vyrovnanie nepoddajných vlnitých vlasov, ktoré vďaka aplikácií keratínu vydržia rovné až niekoľko mesiacov. Túto metódu úpravy vlasov ponúkajú mnohé kadernícke salóny, avšak vďaka dostupnosti profesionálnych produktov ju môžete skúsiť aj doma. V prípade, že však netúžite po trvácnom výsledku, ale iba občasnom vyrovnaní vlasov, budú pre vás lepšou voľbou žehličky na vlasy s keratínom, ktoré obsahujú keratínovú tepelnú dosku, vďaka ktorej dokážu vlasy vyživovať, a tým pádom nie je pre nich takáto tepelná úprava až tak veľmi náročná.

About the Author

You may also like these