Profesionálne videá už dnes vytvorí aj začínajúci amatér

Zachytávanie zaujímavých momentov vo vašom živote alebo pri adrenalínových športoch sa dnes na rozdiel od minulosti poriadne zmenilo. Dnešné technické zariadenia umožňujú vytváranie veľmi zaujímavých fotografií a videí, ktoré by ste ešte pred pár rokmi zhotovili len veľmi ťažko. Tieto zariadenia dokážu z každého čo i len trochu kreatívneho človeka vytvoriť špičkového filmára.

létající dron

Vytváranie krátkeho videa v súčasnosti nie je žiaden problém, pretože všetci vlastníme smartfóny, ktoré to umožňujú veľmi pohodlným spôsobom. No aby váš nasnímaný obraz bol dokonalý a maximálne profesionálny, budete potrebovať určite stabilizátor, tzv. gimball. Aj keď kvalitné mobily už majú vo svojej výbave rôzne stabilizátory, bez gimballu akčné videá určite nevytvoríte. Takže ak vytvárate videá a ste pri tom v pohybe, či už na lyžiach alebo na kolobežke, budete potrebovať kvalitný stabilizátor akčnej kamery alebo vášho smartfónu. Rozhodujúce pre jeho výber je zariadenie, ktoré plánujete stabilizovať. Môže to byť akčná kamera alebo smartfón, iný typ stabilizátora si vyžadujú fotoaparáty známe ako zrkadlovky.

Všetci milovníci rýchlosti, adrenalínových športov a ľudia, ktorí sú neustále v pohybe, dnes oceňujú veľmi flexibilné a výkonné akčné kamery. Aj keď tieto takmer miniatúrne zariadenia majú oproti klasickým kamerám menej komfortné ovládanie a slabšiu výdrž batérie, ich výhody sú nesporné. Sú vhodné do extrémnejších podmienok, takže ani filmovanie pod vodou nie je problém. Sú väčšinou zhotovené tak, aby sa dali uchytiť na rôzne prídavné zariadenia. Samozrejme je možné ich pripojiť aj k telefónu, takže takýto tandem vám zaručí komfort a flexibilitu zároveň.

stabilizátor

A v prípade, že plánujete zachytiť rôzne objekty z vtáčej perspektívy, môžete to veľmi jednoducho uskutočniť pomocou cenovo dostupných dronov. Súčasné moderné drony už dokážu stráviť v aktívnej letovej polohe vo vzduchu aj niekoľko desiatok minút, čo v minulosti bolo iba ťažko dosiahnuteľné. Na trhu sú rôzne typy dronov, od tých najlacnejších vhodných pre začiatočníkov, až po luxusné kúsky, ktoré sú určené pre profesionálov.

About the Author

You may also like these