Mixážne pulty, zosilňovače a reproduktory

Koncerty, nahrávacie štúdiá, ale aj skúšobne, všade je neodmysliteľným príslušenstvom kvalitný mixpult, vďaka ktorému sa tu dajú doladiť zvuky k dokonalosti. Hudobné nástroje https://www.melodyshop.sk, zvukové efekty aj samotný hlas, všetko môže spolu dokonale ladiť, navyše sa dá zvuk doplniť o rôzne atraktívne efekty ako napríklad o ekvalizér či reverb.

mixaznipult

  • Práve vďaka mixážnym pultom sa dá z vyprodukovanej hudby dosiahnuť maximálny efekt a zážitok, čo ocenia poslucháči, ale samozrejme aj samotná kapela, kvôli čomu sú mixážne pulty takisto obľúbeným doplnkom v skúšobniach a nahrávacích štúdiách, no stretávame sa s nimi aj na živých koncertoch.

Ak má zariadenie USB výstup, zvukárovi to otvára ďalšie možnosti z hľadiska pridávania ďalších zvukových efektov, ktoré má uložené vo svojom počítači. Stačí, ak sa mixážny pult pripojí k PC a týmto spôsobom k nim získa prístup. Následne po pripojení sa dajú používať digitálne zvuky, resp. digitálne efekty z počítača a používať ich cez toto analógové zariadenie.

Rozdiel medzi analógovým a digitálnym

  • Doteraz boli jednoznačne najviac používanými analógové mixážne pulty, čiže tie klasické a spravidla väčších rozmerov. V konečnom výsledku vedia produkovať veľmi kvalitný zvuk.
  • Digitálne sú zas praktickejšie, poskytujú viac funkcií a celkovo robia celý proces so zvukom jednoduchší a prehľadnejší vďaka digitálnemu ovládaniu a napríklad aj možnosti pripojiť prenosný tablet.

reproduktory

Výhodu poskytujú aj takzvané power mixpulty, resp. tie so zosilňovačom. To znamená, že pre zvukára dôležité príslušenstvo, akým je práve zosilňovač, je súčasťou pultu, nemusí ho teda pripájať zvlášť. V opačnom prípade sa ale samozrejme dajú dokúpiť kvalitné integrované Hi-Fi zosilňovače.

Riešením sú ale tiež moderné HI-FI reproduktory so silným ozvučením alebo celé reprosústavy, pričom ak sa vyberú tie správne, dokážu produkovať špičkový zvuk, čo vlastne poznáme aj podľa našich bežných domácich skúseností, ak napríklad máte doma hi fi sústavu pripojenú k veži alebo napríklad k domácemu kinu. Efekt je o to lepší, ak je súčasťou tejto sústavy tiež basový subwoofer.

About the Author

You may also like these