Na čo všetko je vhodné myslieť pri stave plota a jeho následnej údržbe

Samotný plot možno nevyzerá ako niečo, čo by bolo extra náročné postaviť. Takto sa na vec pozerá aspoň laik, ktorý sa na plot iba pozrie, ale jeho stavby sa nezúčastnil. Naopak ten, kto sa touto témou už zaoberal vie, že okrem tej základnej konštrukcie je dôležité myslieť aj na niektoré detaily, aby potom s takýmto postaveným plotom neboli žiadne problémy a tiež aby čo najlepšie plnil svoju úlohu. V takomto prípade je napríklad vhodné myslieť aj na podhrabové dosky.

gallery-18

Tie následne budú plniť oceniteľnú funkciu pri ochrane záhrady, zaručia sa pod to, že sa vám do nej nedostane ani malý hlodavec či krtko. A keď ste majiteľom psa, podhrabová doska sa účinne postará o to, že vám zostane pekne doma strážiť záhradu, nebude sa podkopávať za novými dobrodružstvami. Zároveň treba spomenúť, že takýto ochranný prvok je pevný a odolný, v neposlednom rade ale môže plniť aj dizajnovú úlohu, plot s podhrabovými doskami môže vyzerať luxusnejšie. V každom prípade je vhodné ich do stavby plotu zapojiť, pretože následne budú poskytovať viaceré praktické výhody.

  • S podhrabovými doskami bude konštrukcia plotu pevnejšia, bude poskytovať vyšší stupeň ochrany, zabráni v prerastaniu trávy.
  • Tieto súčasti sú navyše špecifické svojou dlhou životnosťou a odolnosťou.

A keď vám naozaj záleží na pevnosti, odolnosti a ochranných funkciách takejto konštrukcie, rozhodne by nebolo od veci uvažovať nad riešením, akým je v tomto prípade ideálny betónový plot. A nemyslite si, že tento z hľadiska dizajnu poskytuje len šedý stereotyp, je totiž možné vyberať medzi hnedou, červenou, pieskovou a grafitovou farbou, viac o betónových plotoch sa dozviete na:
.

gallery-21

Škodlivé faktory ale môžu pôsobiť aj na samotný plot, respektíve na múr. Faktory ako voda, sneh a následná vlhkosť. Ak ho pred nimi chcete ochrániť, tu vám pomôžu betónové striešky.

V stručnosti sme tak zhrnuli niekoľko detailných, no podstatných bodov, ktoré sa spájajú so stavbou plota, s jeho kvalitnými súčasťami a s tým, na všetko je vhodné pri jeho stavbe ako aj následnej údržbe myslieť.

About the Author

You may also like these