Dovolenka na Malorke

Malorka je najväčší ostrov patriaci Španielsku a leží v Stredozemnom mori. Už dlhé roky patrí medzi dovolenkovú stálicu za čo môže vďačiť svojím krásnym a čistým piesočnatým plážam s priezračnou vodou a sviežou prírodou vo vnútrozemí.
Turizmus je na Malorke veľmi dobre rozvinutý a aj navzdory tomu ostrov nevzbudzuje dojem „turistami preplnenej destinácie“. Plážové rezorty a letoviská sú veľmi dobre prispôsobené najmä pre rodiny s deťmi, ale každý si tu nepochybne nájde to svoje. Svojimi rozmanitými ponukami dokáže uspokojiť každého želania.

malorka

Základné informácie:

  • Hlavné mesto: Palma de Mallorca
  • Rozloha: 3640 km2
  • Jazyk: španielčina, na komunikáciu angličtina, francúzština, nemčina
  • Počet obyvateľov: 790 000

Ostrov sa takisto môže pýšiť svojimi idylickými dedinkami pri pobreží a španielsky vidiek ponúka naozaj krásnu scenériu. Olivové sady, mandľové háje a staré veterné mlyny sú tu typický úkaz. Turistov však nelákajú len nádherné prírodné pláže, ale taktiež aj veľa sprístupnených jaskýň a veľkolepé hory sú skvelým miestom na letnú turistiku.

Palma de Mallorca
Palma je hlavné mesto ostrova a bol by hriech nenavštíviť toto mesto. Obrovskou dominantou mesta je katedrála Le Seu, ktorá patrí do historickej časti mesta, ale na svoje si tu prídu aj milovníci nočného života, pretože Malorka je známa aj svojim bohatým nočným životom. Za zmienku stojí aj hrad Bellver.

Kedy sa vybrať na Malorku?
Vďaka jej polohe je počasie na Malorke príjemné takmer po celý rok. Aj v zime je oveľa znesiteľnejšie ako u nás, ale leto je predsa len leto. Hlavná turistická sezóna na Malorke trvá od 1.4. do 31.10., ale vrcholí v najhorúcejších mesiacoch – júl a august, kedy tu teploty dosahujú denne až 33°C. Takéto horúce počasie pretrváva až do jesene, kedy až v septembri teploty klesnú na 25°C.

město

A čo na Malorke ochutnať?
Malorka môže byť hrdá na svoju pestrú kuchyňu ovplyvnenú najmä tou španielskou, ale tiež aj africkou. Samozrejme, nesmú chýbať morské plody a rôzne pokrmy z nich, najslávnejšia a najobľúbenejšia je však určite paella. Gazpacho zdobí každý jedálny lístok a oplatí sa ochutnať aj ich sladké alebo slané plnené pečivo. Na pitie jednoznačne sangria a bylinkový likér Tunel.

About the Author

You may also like these