Skutočná krása sa skrýva v sebavedomí

Veruže áno – to čo vám chýba nie je žiaden kozmetický prípravok a už ani náhodou nie plastická operácia. Čo vám chýba je sebavedomie, ktoré musíte nadobudnúť rovnako, ako by ste sa pokúšali osvojiť si nejakú novú vedomosť.
Začnite tým, že o sebe nikdy nebudete hovoriť v negatívnom slova zmysle. A to ani len žartom. Vtipy, ktorými zhadzujete samú seba, čoskoro nebudú len vtipmi a vy sa naučíte denno-denne ponižovať sa. Odučte sa od toho, aby ste o sebe viedli negatívne reči a aby ste „vypichovali“ zakaždým svoje zlé vlastnosti alebo životné chyby.

modelka

Nefixujte sa na určitý obraz, ktorý ste si stanovili, že musíte dosiahnuť. Ak do dvoch týždňov, čo ste začali cvičiť, ešte nemáte vašu vysnívanú postavu, nie je to dôvod na to, aby ste nejako negatívne vnímali vašu postavu. Chce to len čas. A hlavne – pri cvičení nejde o to, aby ste schudli, ale o to, aby ste sa zabavili a stali zdravšími!
To, že ste na diéte a zjedli ste koláč nevadí – nik to nevie, kvôli jednému zákusku nepriberiete. Jeden malý prehrešok nestojí za to, aby ste si ho vyčítali. Normálne ho hoďte za hlavu a pokračujte v svojom dni. Pokiaľ sa naučíte si takéto drobné chyby odpúšťať, naučíte sa skôr mať rada a byť dobrá na svoje vlastné telo, čím získate zdravé sebavedomie.

sebeláska

Sebavedomé ženy sú niečím veľmi príťažlivé – cítiť s nich pokoj a často keď takúto dámu vidíme, rozmýšľame, prečo chceme byť ako ona. Keď takú uvidíte nabudúce, zamyslite sa – povedala táto čarovná bytosť o sebe niečo negatívne (napríklad „Ja som taká hlúpa/škaredá“)? Nie, to veru nie. Vyzerá ako niekto, kto stojí doma pred zrkadlom a namiesto toho, aby pochválil svoje krivky sleduje svoje trochu vypučené bruško a nadáva si? Nie, rozhodne nie. Pretože má to, čo je skutočný elixír krásy – zdravé sebavedomie. A postupne sa ho môžeme naučiť mať každá – stačí sa len zmieriť sama so sebou a začať sa mať rada.

About the Author

You may also like these

No Related Post