Nežiadúce účinky matcha čaju

Matcha čaj sa považuje za ten najorganickejší čaj na svete. Jeho užívanie sa stáva viac a viac populárnym aj mimo jeho domoviny a tak je najlepšie o matcha čaji vedieť čo najviac. Internet nám o matcha čaji ponúka kopec informácií no niečo, o čom sa hovorí naozaj málo, sú nežiadúce účinky tejto zázračnej tekutiny. Jeho priaznivé účinky na celé telo ako fyzicky tak aj psychicky by ste mohli čítať do nekonečna, kde sa potom skrýva jeho skryté zlo? Áno, matcha čaj sa považuje za najzdravší čaj vôbec, je podávaný bez akýchkoľvek pridaných konzervantov a čo sa týka dochucovadiel, je ľudskou rukou nedotknutý. Taktiež sa užíva ako zdravá alternatíva kávy, čo už svedčí o jeho ozajstnom čarovnom účinku. Bohužiaľ, ani tento super organický, fit, zdravý a populárny čaj sa nevyhol nejakým chybičkám krásy a má nežiadúce účinky, ktoré by ste mali poznať.

Matcha práškový zdravý čaj

V prvom rade je vhodná otázka toho, ako môže mať matcha čaj nežiadúce účinky, keď sa pestuje úplne ekologicky? Matcha listy obsahujú olovo, ktoré do seba listy absorbujú z ovzdušia. Takže za nežiadúce účinky matcha čaju si môžeme sami. Samozrejme sa obsah olova v rastline dá znížiť pestovaním v skleníkoch, v uzatvorenom prostredí a pomocou špeciálnych hnojív, no ak sa bavíme o bežnom matcha čaji, ktorý sa pestuje vo veľkom najmä v Číne, musíte počítať s tým, že kúsky olova vo vašom čaji jednoducho budú. Ak by sme si chceli porovnať zelený čaj s matcha čajom, matcha má omnoho lepšie účinky, no čo sa týka práve olova, zelený čaj ho má omnoho menej.

matcha čaj
Pre to sa odporúča matcha čaj piť v malých dávkach, dostanete pozitívne účinky aj keď ho budete piť len napríklad 3-5 krát za týždeň. A taktiež kvôli obsahu olova sa neodporúča dávať deťom. Ďalšie nežiadúce účinky sú nevoľnosť. Nevoľnosť sa môže dostaviť aj po prvý krát užitia matcha čaju, no taktiež sa môže dostaviť ak matcha čaj pijete ráno a na prázdny žalúdok. Pre to, aj keď ste boli zvyknutý prijať kofeín hneď z rána, v prípade užívania matcha čaju neodporúča pitie na lačno. Ako nežiadúci účinok sa môže považovať aj vysoký obsah kofeínu, kvôli ktorému by ste matcha čaj nemali piť večer, ak nemáte v pláne byť hore niekoľko hodín. Pite matcha čaj s rozumom a buďte zdravý.

About the Author

You may also like these

No Related Post