Zaujímavé fakty o írskej kultúre

Všeobecné fakty
1 / Íri, ktorí hovoria plynulo po írsky niekedy nosia odznaky.
Je to zlatý odznak, ktorý sa nosí na hornom leme kabáta. Znamená to, že jeho nositeľ vie plynulo rozprávať po írsky. V Írsku nie je bežné, že každý vie plynule rozprávať po írsky. Je to skôr rarita. Veľa starších ľudí to vie.

čtyřlístek

2 / Umenie v Írsku je impozantné.
Íri majú bohatú históriu učencov, spisovateľov, básnikov a dramatikov. Majú tiež svoju vlastnú pôsobivú mytológiu, ktorá je fascinujúca. Ak sa chcete dozvedieť o tom viac, prečítajte si knihu „Úvod do írskej mytológie“.

3 / Tradičná hudba
Tradičná írska hudba sa často hráva v krčmách po celom Írsku. Hudba je veľkou súčasťou írskej kultúry, írska harfa je dokonca ich národným symbolom. Íri si svoju hudbu veľmi cenia.

Etiketa
Ak ste v krčme, kúpte alkohol tým s ktorými sa rozprávate.
Ak vám niekto v krčme zakúpil alkohol, nezabudnite, aby ste mu tiež kúpili. Nie je to úplne potrebné, ale je to zdvorilé a ocenia to tí, s ktorými sa rozprávate. Vyjadríte tým vďaku a budú si vás viac vážiť.

Tabu konverzácie
1 / Vulgárny jazyk
Používanie vulgárnych výrazov nie je medzi Írmi bežné. Aby ste ich od seba neodradili, vyvarujte sa vulgárnym slovám. Je to slušnejšie a budete pôsobiť aj vyspelejšie.

2 / Problémy
Je to subjekt, ktorý je v mnohých prípadoch radšej na začiatku rozhovoru neriešte. Mohli by sa vašej otvorenosti zľaknúť. Vaše problémy riešte, až keď sa s nimi budete dlhšie poznať. Potom budú radi, že vám môžu pomôcť.

zahrada

Predstavovanie sa
1 / Pozdrav
Trasenie rúk je bežné, ale objímanie je v poriadku iba medzi priateľmi (aj to nie je až tak bežné). Osobný priestor si Íri dosť cenia a nemajú radi, ak ho niekto porušuje.

2 / Správanie
Nezabúdajte na slová ako ďakujem a prosím. Je to vaša osobná vizitka. Aj keď sa to môže zdať pre niekoho staromódne, pre írsku kultúru je to bežné vyjadrenie zdvorilosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these

No Related Post