Východisko z krízy

Tak ako na hádku alebo konflikt treba dvoch, tak treba dvoch aj na ich riešenie. Skúste sa spolu sústrediť na niekoľko oblastí, ktoré vám pomôžu na ceste ku krajšiemu vzťahu.

park

  1. Rozhodnite sa

Bez rozhodnutia to nejde. Najlepšie, ak sa chcete riešeniu krízy venovať obaja. Ak sa stane, že váš z partner nejaví záujem, pokúste sa kúsok tej cesty prejsť sama. Nevyťahujte staré konflikty, skúste byť milá a niečo pre neho urobte — napríklad mu navarte obľúbené jedlo, alebo mu kúpte niečo, po čom túži, aj keď nemá žiadny sviatok. Iste ho potešíte. Pomôžete mu tým odpútať sa od vašich problémov a prežiť niečo pekné.

  1. Vráťte sa na začiatok

Dohodnite sa, že na hodinku, či dve odložíte nabok všetky rozpory. Vytiahnite album s fotkami — najlepšie z čias, keď ste spolu chodili, a prezrite si ich spolu. Zaspomínajte na tie krásne chvíle. Povedzte si, čo sa vám na tom druhom páčilo a prečo ste si ho vzali. Možno znovu narazíte aj na nejaký problém. Pokúste sa ho však pre tento krát neriešiť. Odložte ho nabok. Najskôr potrebujete nabrať novú chuť budovať vaše manželstvo. Na riešenie rozporov príde rad neskôr.

  1. Každý deň sa znovu zamilujte

Budete sa možno čudovať, ale ide to. Každý deň si pripomínajte, čo na manželovi máte rada. Podobne nech to robí on. Nemusíte si to navzájom hovoriť. Robte to aspoň jeden týždeň. Budete prekvapená, ako sa vaša láska k nemu bude prebúdzať.

manželství

  1. Prvé kroky k riešeniu

Ak sa cítite byť pripravení, otvorte prvú z tém, v ktorých sa neviete zhodnúť. Alebo si vyberte jednu z vlastností, ktorá vás na tom druhom neustále rozčuľuje, či zraňuje. Začnite niečím ľahkým. Alebo niečím, s čím myslíte, že ste sa už aspoň čiastočne vyrovnali. Nesmie to byť najväčšie alebo najčerstvejšie sklamanie. Zvoľte tému, ktorú si trúfate prejsť bez novej hádky. Na záver si odpustite všetko, čo ste si v tej oblasti navzájom urobili.

  1. Nové riešenia

Podobne postupujte ďalej. Niektoré veci prejdete rýchlo, iné pomaly, mnohé sa vám už budú zdať také malicherné, že ich ani nespomeniete. Vytrvajte. Ak je to pre vás ťažké, vyhľadajte odbornú pomoc. Dobrý psychológ vám poradí ako komunikovať s odpustením.

  1. Aj potom sa denne rozhodujte milovať

Či ste vo fáze riešenia krízy, alebo ste z nej už vyšli, denne sa znovu rozhodujte svoju druhú polovičku milovať. Je to spôsob, ako po vyriešení krízy váš zväzok stále posilňovať.

About the Author

You may also like these

No Related Post