Windows 7 pomaly ale isto končí

Microsoft mal podľa už dávnejších vyjadrení upozorňovať svojich zákazníkov už s veľkým predstihom. Je to dnes už jasné – Windows 7 po 10 rokoch krôčik po krôčiku prichádza k svojmu definitívnemu koncu.

notebook

Niektorí užívatelia si mohli všimnúť okno, ktoré odkazuje na článok vyjadrujúci sa na tento problém. Podľa vyjadrení sa malo upozornenie začať už po osemnástom apríli. Windows bude samozrejme aj pokračovať naďalej, no v priebehu januára by mala prebehnúť posledná aktualizácia systému. Upozorňujú však, že akonáhle prestanú zlepšovať systém, môže sa stať, že vzniknú chyby, ktoré môžu hackeri využiť a preniknúť k cenným informáciám a teda aj narušia našu ochranu súkromia.
Microsoft týmto počinom vyzýva zákazníkov aby prešli k novšiemu Windows 10. Sami veľmi dobre vedia, že Windows 7 má stále veľké množstvo užívateľov. Udáva sa až 35 percent. To je dosť veľký podiel na trhu. Užívatelia pritom mali možnosť prejsť zadarmo na Windows 10. Existuje samozrejme aj 8x.

Keďže nechce byť Windows takpovediac špinavcom, umožňuje zákazníkom zobrazujúce okienko odkliknúť z obrazovky. Treba kliknúť aj vetu “Do not remind me again“. Klasické odkrížikovanie vám totiž nepomôže. Užívatelia stále dúfajú, že Microsoft spraví to isté, ako pri Windows XP, a to, že predĺžia technickú podporu. Žiaľ toto sa pri tomto moduly neočakáva. Firmám, alebo teda väčším odberateľom bude technická podpora predĺžená aj na niekoľko rokov. Bude to však platená podpora a cieľom tohto je len aby mali firmy dlhší čas na reinštaláciu na Windows 10.

typizace

Windows 7
Je to operačný systém od počítačového giganta Microsoft, ktorý bol vydaný 22. októbra 2009. Bol nástupcom známeho systému Windows Vista. Windows mal niekoľko edícií od Windows 7 Starter Edition pre domáce počítače až po Windows 7 Ultimate Edtion, ktorá je chránená čipom TPM.

About the Author

You may also like these

No Related Post