Vymeňte plášť za sako, zahreje vás rovnako a navyše budete štýlová

Ročné obdobie, ktoré práve prevzalo žezlo, sa vyznačuje chladnejšími dňami a hmlistými ránami, ale teploty ešte neklesajú až tak nízko, aby sme už museli siahať po zimných vetrovkách a bundách. Práve jeseň poskytuje možnosti na využitie blejzrov a sák namiesto plášťov.Módne klobúky.jpg

Inšpiráciou sú 90-te roky
Saká a blejzre sa v dámskej móde už udomácnili, tentokrát by sme mali siahnuť to tých, ktoré sú v štýle 90-tych rokov, pretože momentálne patria k top kúskom dámskeho jesenného šatníka. Oblečte si ho namiesto klasického plášťa a váš outfit získa dynamiku a štýl. Okrem toho sú túto sezónu na vrchole módnosti opasky, ktorými si môžete opásať hrubé svetre, blejzre či saká a získate tak ženský look.
Výber tohto kúska oblečenia treba podriadiť postave a štýlu, ktorý nosíte a v ktorom sa cítite dobre. No napriek tomu prihliadnite aj na strihy a módne verzie, ktoré momentálne udávajú trend.

Medzi hlavné znaky patria:

  • hrubší a teplejší materiál
  • strihy sú voľnejšie
  • z látok je to tvíd, menčester, vlna a jej zmesi
  • zapínanie jedno a dvojradové, novinkou je viazačka
  • najmódnejšie sú klasické elegantné strihy

Menčester je v trende.jpg
Rokmi overená je kombinácia ženských prvkov a pánskeho štýlu. Napríklad ak si oblečiete šaty a doplníte ich sakom v pánskom štýle, budete sebaisté a maximálne sexi. A čerešničkou na torte bude, ak si ho prepášete opaskom, dodá vám to ešte viac ženskosti.
Spomenúť by sme mali aj vzory a farebnosť, ktorá bude týmto kúskom tento rok vládnuť.

Zásahom do čierneho bude, ak si zaobstaráte sako alebo blejzer v týchto vzoroch a farbách:

  • jesennej móde kraľujú teplé zemité farby, medzi ktoré patrí: bordová, okrová, sivá, hnedá, tmavá červená a odtiene zelenej
  • zo vzorov sú in: kohútia stopa, káro a kockovaný vzor
  • mimoriadne štýlovo pôsobí kombinácia týchto nápadnejších vzorov s jemnými materiálmi


Novinkou je sako bez rukávov, čo je v podstate vesta predĺženého strihu, s podšitím, strihom prispôsobená telu a možnosťou previazania viazačkou. Pod ňu si oblečte pulóver, rolák alebo pletené šaty a môžete vyraziť do jesenných ulíc.

About the Author

You may also like these