Sprchovacie kúty a príslušenstvo z kvalitných materiálov

V rodinnom dome alebo v panelákovom byte je pre mnohých veľmi dôležitý výber zariadenia kúpeľne, a to nielen z hľadiska štýlu a farebnosti, ale hlavne je tu dôležitý výber tých správnych kvalitných materiálov. Len ťažko by sme v našom dome či byte hľadali viac namáhané prostredie ako je kúpeľňa. Všetky materiály v kúpeľni sú neustále vystavované vplyvom vody a vodnej pary, preto výber lacných nekvalitných materiálov mnohí veľmi rýchlo oľutujú.

sprchový kout

Dnes je už akýmsi stredobodom kúpeľne sprchovací kút, ktorý je už využívaný oveľa častejšie ako vaňa. Je to veľmi praktický doplnok dnešných kúpeľní a na rozdiel od vane šetrí aj množstvo spotrebovanej vody a sprchovanie v ňom je veľmi pohodlné. Dnes už je často aj v menších panelákových bytoch preferovaný sprchovací kút namiesto vane.

Sprchové kúty sú najčastejšie štvrťkruhové alebo obdlžníkového tvaru, pričom si už dnes môžete vyberať skutočne z veľkého množstva rozmerov týchto kútov. Do menších kúpeľní v panelákových bytoch sú vhodné hlavne štvrťkruhové sprchové kúty, pričom asi najobľúbenejší je sprchový kút 120×90 cm. Ide i o rozmer, ktorý umožňuje pohodlné sprchovanie a pri prevedení so zásuvnými dverami sa zmestí do každej kúpeľne.

Pri výbere sprchovacieho kúta je potrebné si uvedomiť, akú veľkú máte kúpeľňu, pretože je rozdiel umiestňovať sprchovací kút do rozľahlej kúpeľne v novostavbe rodinného domu, alebo v malej kúpeľni v panelákovom byte. Do malých priestorov sú vhodné najmä posuvné alebo zalamovacie sprchové dvere, pre väčšie priestory sú vhodné aj luxusné dvojkrídlové sprchové dvere.

sprcha

K sprchovaciemu kútu patria neodmysliteľne aj sprchové vaničky, ktoré sú dnes v ponuke v rôznych rozmeroch a materiálových prevedeniach. Je potrebné vyberať vaničku hlavne z pohľadu bezpečnosti a jednoduchej údržby. V prípade záujmu o modernejšie prevedenia sú náročnejším klientom k dispozícii sprchové vaničky z liateho mramoru alebo tvrdeného polyméru, pri ktorých si môžete vyberať z rôznych farebných odtieňov. Takto si vyberiete presne vaničku, ktorá sa najviac hodí svojim dizajnom do vašej kúpeľne.

About the Author

You may also like these