Blížia sa sviatky a vy ešte stále nemáte žiadne ozdoby? S trochou šikovnosti a zapojením kreativity si viete raz-dva vyrobiť krá

S postupne sa približujúcim časom vianočných sviatkov a pre mnohých zároveň aj najkrajším obdobím v roku, sa začínajú takmer v každom obchode objavovať rôzne sviatočné ozdoby a dekorácie. Vianočnú výzdobu však nemusíte kupovať priamo v obchode, ale pokiaľ vás baví hand made výroba, s trochou kreativity a pomocou šikovných rúk si dokážete krásne a originálne vianočné dekorácie vyrobiť aj vlastnoručne.

stolicka

Kým počas adventu letia najmä tradičné farby, ako je napríklad zelená, červená, zlatá či strieborná, každoročne prichádzajú taktiež aj nové vianočné trendy. V prípade, ak sa, ale nechcete držať najnovšími trendami tohtoročných Vianoc, môžete na výrobu dekorácií použiť napríklad ozdoby z minulého roka, ktoré takýmto spôsobom zrecyklujete. Vďaka vlastnoručnej výrobe vianočných dekorácií a použitím lacných potrieb na aranžovanie, viete nie len, že získať zaujímavé a jedinečné ozdoby, ale zároveň môžete značne ušetriť.

Dopomôcť si môžete taktiež aj čímkoľvek, čo nájdete v prírode, či už ide o šišky zo stromov, čečinu, ihličie, šípky, alebo rozličné kúsky lístkov, halúzok a ďalších kúskov dreva. Pri výrobe domácich dekorácií sa určite oplatí navštíviť aj kuchyňu alebo špajzu, kde každá správna gazdinka ukrýva napríklad škoricu, ale rovnako príjemnú vianočnú vôňu vytvorí aj starý známy trik s vysušenými kolieskami pomaranča. Spojením takýchto prírodných podkladov spolu s potrebami na aranžovanie dokážete následne vykúzliť nádherný vianočný veniec, či už na vašu bránu, vchodové dvere, alebo na stôl pre adventné sviečky.

Ak sa teda chcete do výroby vlastnoručne robeného hand made venčeka pustiť, okrem ozdôb a dekorácií budete taktiež potrebovať zopár základných vecí, ktoré budú slúžiť ako kostra, respektíve podklad. Týmto základom je samotný kruh, ktorý bude slúžiť ako vianočný veniec, pričom na výber máte veľa možností, od klasických umelých venčekov, ktoré sú už ozdobené ihličím alebo lístím, cez rôzne ďalšie varianty, ako sú prázdne kruhy z polystyrénu, ktoré si viete ľubovoľne dozdobiť, až po prírodné alternatívy zo slamy, šišiek či prútených venčekov. Pre živé venčeky sa vám istotne bude hodiť i hmota na aranžovanie kvetín, ktorá po namočení zabezpečí ich, čo najdlhšiu výdrž a čerstvosť.

aranžovací kúra

Netreba zabúdať ani na drôtiky, ozdobné stuhy, drevené ozdoby a sušené či umelé kvety. Veľmi dobrým pomocníkom, ktorý uľahčí prácu a oplatí sa vám ho pri výrobe sviatočného venčeka mať, je taviaca pištoľ na lepidlo. Výroba takéhoto venca nie je žiadna veda a všetko, čo budete k jeho zostrojeniu potrebovať, nájdete na internetovom obchode Famu, kde ponúkajú kopec aranžérskych doplnkov. Vizuálne prevedenie je potom už len na vás a veniec môžete ozdobiť úplne čímkoľvek, čo sa vám bude páčiť. Kreativite sa medze nekladú, avšak keď potrebujete dávku inšpirácie, na internete nájdete množstvo tipov, trikov a návodov, ktoré vám pri výrobe vianočného venčeka, ale aj iných dekorácií pomôžu.

About the Author

You may also like these