Smart TV alebo Android TV box?

Pravdepodobne ste sa už aj vy stihli stretnúť s pojmom Smart TV. Ide o chytrú televíziu, ktorá vám ponúka moderné nástroje spolu s aplikáciami typu Netflix, Youtube, Dailymotion,… ako aj možnosťou navštíviť Google Play a množstvo aplikácií si ešte dodatočne stiahnuť. Okrem toho vám umožňuje prehliadať internet či prehrávať rôzne multimediálne súbory z prenosných diskov USB alebo SD karty, poprípade súbory, ktoré stiahnete z internetu priamo do zariadenia.
Tieto Smart TV väčšinou disponujú operačným systémom Android, takže ich možnosti sú z pohľadu aplikácií podobné, ako pri ovládaní vášho smartfónu alebo tabletu.

android

Ich silná stránka a vlastne hlavný princíp spočíva v možnosti pozerať internetové videá alebo stream vysielanie na veľkej obrazovke, teda priamo cez TV obrazovku. V prípade, ak si dokúpite špecifický joystick, na televízii môžete takisto hrať hry pre Android stiahnuté z Google Play. No prioritnou stránkou sú predovšetkým aplikácie na streamovanie filmov a seriálov, ako napríklad Netflix alebo Kodi.

aplikace

Idea tohto technologického princípu pôsobí skutočne vynaliezavo, prakticky a zábavne, ale v praxi sa stretávame s jedným, respektíve dvoma problémami- Cena a výkon. Kúpiť si kvalitnú Smart TV nie je lacnou záležitosťou. Práve preto veľa zvedavých a pokrokových zákazníkov siaha hlavne po tých, čo sú cenovo dostupnejšie. Ale v takom prípade je dosť pravdepodobné, že vás bude čakať sklamanie. Ovládanie aplikácií si bude vyžadovať trpezlivú povahu, rovnako tak aj prezeranie internetu. Ak vám to ešte nedošlo, poviem to narovinu- Ich výkon bude dosť úbohý a šikovnejšie nájdete veci cez mobil. Ale je tu ešte jedna možnosť a to Android TV box .

  • Prakticky ide o box, ktorý zapojíte do vašej súčasnej televízie a tá vám následne ponúkne rovnaké aplikácie ako v prípade Smart TV, pričom cena týchto boxov je sympaticky nižšia.

About the Author

You may also like these

No Related Post