Pastelové farby na vlasoch

To, čo je potrebné pre výraznú životnú zmenu je odvaha a túžba po niečom novom a neotrepanom. Aj to mali totiž módny kritici na mysli, keď sa v kaderníctvach predstavili nové farby, ktoré nemali nič do činenia s tými, ktoré sa používali predtým. Uvažujete o zmene a viete, že chcete niečo radikálne? Možno je to práve bláznivá farba, ktorá má bez pochyby svoju vlastnú estetiku a eleganciu.

rudé vlasy

  1. Ako viete, že na to máte? Okrem povahy, ktorá to za vás musí rozhodnúť a musí s tým byť stotožnená, mali by ste zvážiť aj iné okolnosti. Predovšetkým je to vaša práca a spoločnosť, v ktorej sa pohybujete. Samozrejme, pri každom odtieni môže byť intenzita iná, čiže sa niekedy oplatí vybrať tú menšiu. Okrem toho, musíte mať kaderníka, ktorému veríte dostatočne. Úprava vlasov takýmto spôsobom si vyžaduje záväzok, ktorý vás bude otravovať každý mesiac, možno častejšie. Ďalej je potrebné mať dostatočnú kvalitu vlasov. Ak ich máte v zlom stave alebo polámané, aplikovanie nekonvenčnej farby môže tento nedostatok zvýrazniť.

  1. Snažte sa neprestreliť to s farbou. Možno sa zdá, že výber odtieňa nie je taký dôležitý, ak sa rozhodnete ísť do takéhoto extrému. Pravdou však je opak. Farbu musíte voliť v závislosti od vašej prirodzenej farby vlasov. Ak máte čiernu farbu, vedzte, že bledá ružová bude ťažký, niekedy až nedosiahnuteľný oriešok. Zvážiť musíte aj farbu pleti. Či ste bledá, opálená alebo či máte ružový alebo teplý podtón. To všetko zaváži pri rozhodovaní a umení farbenia.

blondýna

  1. Pri takomto imidži musíte myslieť aj na peniaze. Nejeden krát budete musieť navštíviť kadernícky salón, ktorý si vypýta nemalý peniaz za poskytované služby. Počítať musíte aj so špeciálnymi prípravkami, ktoré zachovajú lesk a farbu vašich vlasov. Preto vedzte, že farbenie doma nie je vo väčšine prípadov také úspešné a pri takýchto farbách sa málo ktorá žienka pustí do akcie sama. Odložte si preto peniaze, ktoré neskôr miniete na svoju korunu krásy.
  2. Majte na pamäti aj módne trendy. Ak uvažujete nad nezvyčajnou farbou vlasov len ako nad výstrelkom módy, možno by ste mali pribrzdiť. Takáto farba vlasov je závesok a môže sa stať, že ju neodstrániť len jedným sedením v kaderníctve. Preto nad tým neuvažujte ako s krátkodobou zmenou. Použite farby, ktoré sú dlhotrvajúce a nezabudnite, že sa vaše vlasy budú musieť popasovať s peroxidom, aby farba vôbec vynikla a chytila na vlasoch.

About the Author

You may also like these