Prečo sa oplatí investovať do štýlových hliníkových diskov?

Vieme, že okrem klasických plechových diskov sa rastúcej popularite tešia tie, ktoré sú zložené z vyššieho obsahu hliníka, čim poskytujú nielen štýlovejší dizajn, ale takisto menšiu hmotnosť a komfortnejšie jazdné vlastnosti. Rovnako tak nemajú tendenciu naberať na seba toľko nečistôt a vyzerať zanedbane, čoho následkom sú potom kolesá nevyvážené. Tieto faktory ako aj jednoduchšia (avšak pravidelná) údržba sa postarali o to, že popularite sa tešia najmä hliníkové disky.Koleso, auto, disk.jpg
Prioritou záujmu o túto spravidla drahšiu možnosť je ale najmä ich dizajn a fakt, že ich inštaláciou následne zmodernizujete štýl nielen kolies, ale takisto celého auta. Áno, niekedy sú to práve elektróny, ktoré po vizuálnej stránke vášho vozidla dokážu priam neuveriteľné. Najmä ak ide o štýlovú voľbu akou je oxigin Najdisky.
Estetická forma, v ktorej dominuje hliník je preto doporučená takisto v prípade, pokiaľ ste vlastníkom modernejšieho typu vozidla, ktorého vizuálnu stránku ešte viac zvýrazní a obohatí. Naopak nevhodnou voľbou by mohli byť klasické „plecháče“, ktoré ešte ak by aj naberali nečistoty, by celkové dizajnové kvality tohto auta dokázali navonok znehodnotiť.

Odparkované čierne auto, KIA.jpg
A v takomto prípade sa investícia oplatí, rovnako ako z hľadiska pohodlnejšej jazdy, pravidelnej úspory pohonných hmôt(kvôli nižšej hmotnosti) a takisto šetrenia stavu prívesných súčastí.
Obstarávacia čiastka však nemusí byť horibilná. Z kategórie hliníkových diskov sa s pohodlím dajú zohnať možnosti, ktoré sa orientujú okolo čiastky 60 eur alebo menej. Cena sa samozrejme určuje v závislosti od konkrétneho typu a najmä výrobcu, respektíve značky.

About the Author

You may also like these