Poďme spolu do Dubaju

Dubaj je mestom plným života, prepychu a dychvyrážajúcich technických vymožeností. Arabskí šejkovia sa neustále predbiehajú, aby návštevníkov ohurovali stále novými unikátnymi stavbami. Dovolenka v Dubaji neznamená len ležanie na pláži pri luxusných hoteloch alebo prejedanie sa v reštauráciách. Ponúka veľa aj pre tých z vás, ktorý radi spoznávajú niečo nové. Výhodou dovolenky strávenej v tomto meste je, že počas celého roka neklesá teplota pod 25 stupňov a kde sa pozriete všade natrafíte na milých ľudí a výborné služby. Nočný Dubaj.jpgV prípade, že naozaj zavítate do Dubaja, nenechajte si ujsť návštevu z niektorých nasledujúcich miest.
Ak budete stáť pred hotelom Burj al-Arab, sami uznáte, že jeho monumentálnosť je ešte väčšia ako na obrázkoch. Tento hotel sa pýši hneď siedmymi hviezdami a je synonymom luxusu, keďže všetky zlaté detaily vo vnútorných priestoroch sú naozaj zo zlata. Súkromie hosťom zaručuje jediná prístupová cesta a množstvo ochrankárov a personálu, ktorí sa kráľovsky starajú o turistov za cenu od 1000 € na noc.
Ďalšou budovou, ktorá dominuje na fotografiách nejedného návštevníka Dubaja, je mrakodrap Burj Khalifa s výškou 828 metrov. Výťahom sa môžete vyviesť až na 148. poschodie vo výške 555 metrov a obdivovať z vtáčej perspektívy celé mesto. Práve pod mrakodrapom sa nachádzajú známe dubajské fontány, ktoré v noci hrajú všetkými farbami sveta a vystrekujú až do výšky 50 poschodí priľahlého mrakodrapu. Okrem farieb vám husiu kožu vyvolá aj laserová show a k tomu zaranžovaná hudba.Hotel Atlantis.jpg
V prípade, že nemáte hlboko do vrecka, môžete si zakúpiť nocľah v hoteli Atlantis, ktorý ponúka návštevu niekoľko nákupných centier a gigantického podmorského akvária. Za návštevu stoja aj hotely na známom, umelo vytvorenom Palmovom ostrove. Okrem luxusných hotelov máte možnosť nákupov v jednom z mnohých nákupných centier s obchodmi všetkých známych módnych značiek, prechádzky v nádherných záhradách, či neviazanej zábavy v nočných podnikov.
Nemali by ste vynechať i prechádzku v starej časti mesta Deire, návštevu mešity Jumeirah, jedného z mnohých múzeí (napríklad Al Fahidi Fort), alebo nákupy v najväčšom obchodnom centre na svete Dubai Mall.

About the Author

You may also like these