Mobilné domy – výstavba len na dovolenku, čo tak celoročné bývanie?

Podľa všeobecného názoru vám pri súčasných cenách nehnuteľností len dlhodobá hypotéka umožní bývať vo vlastnom dome. To však nie je celá pravda, pretože existuje jednoduché riešenie, ktorým sa dá tento cieľ dosiahnuť aj bez externého financovania. Ide o mobilné domy. Tieto stavby, ktoré sú obľúbené v mnohých európskych krajinách, sú v Poľsku a na Slovensku z roka na rok populárnejšie.

mobilné domy

Môžu sa mobilné domy používať v chladných ročných obdobiach?

Pre mnohých ľudí sú mobilné domy predovšetkým stavbami letného charakteru, ktoré sa využívajú počas dovolenkovej sezóny. Treba však poznamenať, že správne postavené stavby tohto typu poskytujú vysokú úroveň izolácie, takže sú vhodné na bývanie v každom ročnom období vrátane jesene a zimy. Mnohé z nich majú aj moderné vykurovacie systémy, z ktorých najbežnejšie sú v súčasnosti olejové ohrievače, ale mobilné domy môžu byť vybavené aj infračervenými panelmi, plynovým kúrením alebo krbmi na pelety.

Lacné mobilné domy v Poľsku – kde kúpiť holandský domček?

Pri kúpe holandského domčeka sa oplatí zvážiť lacné mobilné domy v Poľsku, ktoré sa vyznačujú nielen konkurencieschopnou cenou, ale aj mimoriadnou odolnosťou svojho spracovania. Odporúčaná spoločnosť jet MOBILNÉ DOMY NS, ktorá ponúka zákazníkom najväčší sklad mobilných domov (nových aj použitých) v južnom Poľsku. Spoločnosť ponúka mnoho modelov holandských chát v širokej škále variantov vybavenia.

Aké veľké sú mobilné domy?

Aj keď je pravda, že vo väčšine prípadov nie sú mobilné domy veľké, je možné ich kombinovať. V súčasnosti majú najväčšie stavby tohto typu plochu 56 metrov štvorcových. Spojením dvoch stavieb tak možno získať takmer 120 metrov štvorcových úžitkovej plochy. V mnohých prípadoch je to úplne postačujúce. Treba poznamenať, že najobľúbenejšie rodinné domy postavené tradičnými metódami majú v súčasnosti podobnú veľkosť. Príklady holandských domov a anglických domčekov si môžete pozrieť na: https://www.mobilnedomkins.eu/holandske-domy.php, kde je k dispozícii široká ponuka takýchto konštrukcií za atraktívne ceny.

laciné mobilní domy

Ako sa mobilné domy prepravujú a ako sa pripájajú inžinierske siete?

Holandské domčeky sa stavajú v špecializovaných továrňach, kde sú okamžite vybavené všetkými potrebnými zariadeniami. Po ich preprave na miesto určenia ich stačí pripojiť na elektrickú sieť, vodovod a kanalizáciu (samozrejme, pozemok musí byť predtým zastavaný). Doprava je o niečo zložitejšia. Mobilné domy majú kolesá, ale chýbajúca homologizácia im bráni v jazde po verejných komunikáciách. Z tohto dôvodu ich musí prepravovať spoločnosť s vhodnou plošinou. Povolenie je potrebné získať aj na prepravu objemných predmetov.

About the Author

You may also like these