„Hotový“ matrac verzus matrac na mieru

Pri zariaďovaní spálne sme http://www.motorkari.cz/tema/%3Ft%3D144818 s partnerom narazili na jednu obrovskú dilemu. Išli sme si vyberať posteľ a v jednej predajni sme narazili na niečo naozaj nádherné. Posteľ z masívu, obrovská a navyše za nesmierne výhodnú cenu. Súčasťou postele však nebol matrac. Keďže posteľ nemala klasické rozmery, bolo nám jasné, že zohnať matrac, ktorý na ňu bude pasovať, nebude ľahké, skôr asi nemožné. Posteľ nás však ohúrila natoľko, že sme sa rozhodli do toho ísť.Ľudské nohy, ktoré trčia z pod paplóna.jpg

Na takúto posteľ potrebujete matrac na mieru.Ten sme si teda začali zháňať okamžite, pretože sme vedeli, aké dlhé čakacie doby sú na takéto matrace. V tomto smere sme boli nakoniec veľmi milo prekvapení. Po zadaní objednávky sme mali matrac už po nejakom týždni a pol. Ak však premýšľate nad takýmto riešením, pripravte sa na iné drobnosti, ktoré vás môžu trošku zaskočiť. Keďže sme si v minulosti kupovali aj klasický matrac, teda taký, ktorý je v predajni, vy za neho len zaplatíte, naložíte ho do auta a odnesiete si ho domov, môžem tieto dve riešenie celkom dobre porovnať.

Matrac na mieru plusy:

  • Výhodou je nielen veľkosť, ale aj pohodlnosť, pretože si viete vybrať materiály, na ktorých sa vám bude spať čo najlepšie.
  • Nie ste ničím obmedzovaní. Keď sme si kupovali klasické matrace, vždy sme narazili na niečo, čo nám úplne nevyhovovalo. Jeden matrac sedel z hľadiska rozmerov, no nie z hľadiska typu. Druhý bol zas pohodlný, no nezmestil by sa nám na našu posteľ.Manželská posteľ, na ktorej je prehodená zelená deka.jpg

Matrac na mieru nevýhody:

  • Vyššia cena. Aj keď to nie je niť tragické, tak za takýto matrac nepochybne zaplatíte o niečo viac. V našom prípade to boli asi dve stovky.
  • Dlhší čas dodania. Ako som spomenula, my sme na náš matrac až tak dlho nečakali, no do istej miery to bolo asi i šťastie, pretože v danej firme nemali v tú dobu veľa zákaziek. Inak však naozaj musíte počítať s dodacou dobou od dvoch týždňov do troch mesiacov.

About the Author

You may also like these