Ako si vybrať medzi mobilnou a vstavanou klimatizáciou?

Horúce letné dni sú tu a tak mať poriadnu a výkonnú klimatizačnú jednotku je pre mnohých z nás viac než dôležité. Nielen kvôli komfortu a príjemnejšiemu prostrediu, ktoré klimatizácia štandardne v domácnosti vytvára, ale najmä kvôli rôznym zhoršeným zdravotným aspektom, ktoré nadštandardne vysoké letné teploty môžu spôsobiť. Ak teda ešte klimatizáciu doma alebo v kancelárii nemáte, uvidíte, že zakúpenie a montáž kvalitných výkonných jednotiek je už dnes dostupné a jednoduché. Stačí sa obrátiť na skúsených v obore. Poďme sa však pozrieť na základnú otázku, ktorú si treba najprv položiť: Mobilné alebo vstavané klimatizácie?

klimatizace

Presvedčí vás vyšší výkon a účinnosť

Aj keď možnosť mobilnej klimatizácie láka mnohých a často k nej aj pristúpia, to čo hrá v prospech pevne vstavaných klimatizačných jednotiek je pomerne vyšší výkon a celková účinnosť. Mobilné klimatizačné jednotky sú síce jednoduchšie na inštaláciu a pomerne flexibilné pri presúvaní podľa potreby, ale relatívne rýchle a efektívne ochladenie celej miestnosti sprostredkuje práve pevne vstavaná klimatizácia s často neporovnateľným výkonom. Navyše investície do montáže sa vám postupne vrátia a po zvyšok životnosti zariadenia si budete môcť užívať krásne a sviežo vychladenú miestnosť, a to v pomerne krátkom časovom intervale.

klimatizační jednotka

Nižšia hlučnosť zaváži

Napriek nižším počiatočným nákladom, ktoré sú výhodou pri zakúpení mobilnej chladiacej klimatizačnej jednotky, môže byť prevádzka podobnej jednotky pomerne hlučnejšia než prevádzka vstavanej klimatizácie, kde je externá jednotka umiestnená vonku. Hlučnosť prevádzky je pritom dôležitým ukazovateľom, najmä, ak chcete prevádzkovať klimatizáciu aj v noci. Pri výbere vhodného variantu preto treba brať do úvahy všetky detaily a parametre používania – výkon, účinnosť, funkcionalita, náklady, jednoduchosť obsluhy alebo hlučnosť. Spravidla pri dlhodobej investícii väčšina zákazníkov uprednostní pohodlnú montáž a prevádzku vstavanej klimatizácie oproti tej mobilnej. Mobilné riešenia sú vhodné napríklad pri bývaní v prenájme alebo ako dočasné riešenie chladenia priestoru.

About the Author

You may also like these