Doprajte svojim zvieracím miláčikom podstielku z drevitej vlny

V studených zimných mesiacoch môžeme často pozorovať rôznych majiteľov psov, ako si svojich miláčikov v čase prechádzok chránia psím oblečením. No takto chodia počas zimných mesiacov väčšinou iba psy, ktoré žijú so svojimi majiteľmi v domoch alebo bytoch, takže na chladné počasie nie sú tieto zvieratá zvyknuté. No väčšina psov trávi celé dni aj počas zimy v neprívetivom chlade a mraze, takže pre ich majiteľov je veľmi dôležité vedieť, ako svojim miláčikom pripraviť čo najvhodnejšie podmienky pre čo najpríjemnejšie prežitie nepriaznivého počasia.

Dôležité je, aby mal každý pes svoju búdu alebo iné kryté miesto, kde sa dokáže ukryť pred nepriaznivým počasím. A v tomto prípade je dôležitý výber vhodnej búdy na mieru pre vaše psie plemeno, ktorej veľkosť by mala zodpovedať veľkosti psa v dospelom veku. Pes by mal v búde možnosť postaviť sa, no príliš veľká búda nie je tiež vhodná, pretože v studených mesiacoch si ju len ťažko vyhreje vlastným teplom.

dřevitá vlna

O okrem vhodnej veľkosti búdy ale netreba zabúdať ani na vystlanie búdy vhodnými doplnkami. Najčastejšie to majitelia psov riešia starým kobercom alebo dekou, ktoré však nie sú pre psa ideálne. Niektorí skúsia psovi vystlať búdu suchým senom či slamou, čo predstavuje pre psíkov nejedno riziko. Ak chcete dnes svojmu štvornohému miláčikovi vytvoriť v jeho búde ideálne prostredie, ktoré si váš pes okamžite zamiluje, tak jeho búdu vysteliete drevitou vlnou.

Drevitá vlna mnohým pripomína často vo výstelkách používanú slamu, no už ako hovorí samotný názov, ide o produkt vyrobený z dreva. Drevitá vlna sa vyrába hobľovaním najčastejšie smrekového dreva očisteného o kôru, preto tieto hobliny pripomínajúce vlnu pôsobia čistým a prírodným dojmom. Tento materiál má v súčasnosti mnohoraké využitie, od výplní luxusných darčekových balení po použitie ako podložie pri pestovaní jahôd alebo uhoriek. Zaujímavé je aj využitie v stavebníctve z dôvodu výborných tepelnoizolačných vlastností. A práve výborné tepelnoizolačné vlastnosti drevitej vlny ju predurčujú ako výstelku pre psov, mačky a iné domáce zvieratá.

Rovnako ako aj pri použití slamy si psy alebo mačky dokážu vo svojom pelechu krásne vytvarovať priestor podobný akémusi hniezdu, ktoré ich chráni pred chladom a dodáva im pocit bezpečia. Pohodená deka takéto niečo vašim domácim zvieratám nikdy nemôže zabezpečiť, preto ak nemáte ešte pre svojho psa či mačku nachystanú drevitú vlnu, je čas to urobiť čo najskôr. A tých výhod oproti iným výstelkám, a dokonca aj voči senu či slame, je ešte omnoho viac.

Textilné podložky pre psa, ako sú matrace alebo rôzne pelechy, dokážu vo vysokej miere absorbovať vlhkosť vytváranú psom, ktorá v zimných mesiacoch psa ochladzuje a je aj zdrojom plesní a rôznych mikróbov. Tieto spôsobujú počas dlhodobého pobytu psa v takomto prostredí množstvo zdravotných nepríjemností. Oproti tomu drevitá vlna odvádza vlhkosť dokonale, takže sa váš domáci miláčik rýchlo zohreje a je vždy nielen v teple, ale aj v potrebnom suchu.

psí granule

Podobne je drevitá vlna pre psov, mačky a domáce zvieratá vhodnejšia aj ako slama či seno. Seno a slama ako podstielka pre psa sa rýchlo ničí a drolí, takže pes je po krátkom čase opäť na podlahe bez potrebnej izolácie. Drobné podrvené kúsky sena sa dostávajú do očí a nosa zvierat, čo býva často zdrojom nepríjemných alergií. Tepelnoizolačné účinky sú síce podobné, ale drevitá vlna je antialergická a bezprašná, takže ak má váš pes často zaslzené červené oči a slamu v búde, okamžite ju vymeňte za drevitú vlnu. Podobne majú s alergiami problémy aj mnohí chovatelia domácich zvierat, pre ktorých bude tento prírodný materiál určite vyslobodením. Drevitá vlna je oproti slame násobne trvácnejšia, takže používaním tohto materiálu budete potrebovať pri údržbe búdy menej častú výmenu výstelky a vyhnete sa aj všetkým nepríjemnostiam, ktoré prinášajú seno a slama.

Drevitá vlna už dnes nie je používaná iba ako podstielka pre psov a mačky. Jej výhody využívajú už aj chovatelia sliepok (do znáškových hniezd), králikov a koňov. Nákup kvalitnej drevitej vlny za výhodnú cenu môžete uskutočniť v obchode s krmivami a doplnkami Gazoo krmivá, kde okrem 3 kg a 5 kg balení pre menších chovateľov môžete nakupovať aj väčšie 20 kg balenia drevitej vlny za veľmi výhodných cenových podmienok.

About the Author

You may also like these