Ako doma pracovať aby ste sa cítili dobre a zdravo?

URČTE SI ČAS PRÁCE

Máte nad sebou voľnú ruku, ale to neznamená, že môžete pracovať od rána do noci. Prvý týždeň to možno môže vychádzať, ale neskôr sa začnú dostavovať príznaky: únava, stres, priveľa nesplnených osobných povinností alebo nedostatok času na sociálny život. Určte si hranice, čo chcete v jednom dni dosiahnuť a buďte pripravený dávať si pauzy na jedlo, spánok, upratovanie a hobby.
Zamyslite sa, čo Vám pomôže hranice dodržať. Zapnite si časovač, sledujte hodiny alebo sa riaďte programom ostatných členov rodiny. Ste pánom svojho času, tak si ho naplánujte užitočne a správne.

domácí kancelář

NEZANEDBÁVAJTE SA A NEPOSÚVAJTE PRÁCU NA PRVÉ MIESTO

Ešte stále máte rodinný život. Je kľúčové naň nezabudnúť a nezahodiť ho len kvôli zamestnaniu. Nezabúdajte jesť, piť, prezliekať sa (aj to sa stáva), venovať sa Vašim koníčkom aj rodine.
Nechajte sa vytiahnuť priateľmi do kina, na prechádzky aj zábavy. Sociálny život mať potrebujete, či ste introvert alebo extrovert. Po týždňoch môžete začať pociťovať nedostatok kontaktu a verte mi, s tlačiarňou sa začať rozprávať nechcete. Spoločnosť je naozaj dôležitá, iba jeden človek cez telefón neznačí. Vyjdite von.

CVIČTE

Možno nemáte radi šport, ale keď nechodíte každý deň aspoň do auta späť, ale prejdete sa najviac po byte, potrebujete sem-tam skočiť do fitness, alebo si doma na stacionárnom bicykli zacvičiť. Športové aktivity môžete skúsiť aj s priateľmi alebo rodinou, a tak si ich len spríjemníte.
Nájdite šport čo Vás bavia. Môžete si nechať poradiť od priateľov. Existuje cardio, bedminton, aerobik, tenis, basketbal, volejbal, posilňovanie… Niečo z toho Vás baviť bude. Môžete sa skúsiť prihlásiť do klubu a hrať hádzanú s novými priateľmi.

ODDYCHUJTE

Ak to nie je absolútne nevyhnutné, myslite na fakt, že aj Vy máte stále v týždni dni s názvom “víkend“. Ak aj chcete pracovať každý deň, tak si minimálne rozvrhnite deň na pauzy a prácu. Ráno pracujte, poobede oddych, alebo vždy relaxujte po jedle a podobne.

VYBERTE SI, AKO BUDETE ZARÁBAŤ A ROBTE ČO VÁS NAPĹŇA

Nepracujte doma len preto, že Vám nejde komunikovať s ľuďmi, neradi cestujete alebo nemáte radi čerstvý vzduch. Ak profesia, po ktorej túžite je tam vonku, choďte za ňou. Každý deň sedieť doma a trápiť sa nad prácou nie je spôsob života, rovnako ako to platí aj von v kancelárii.

kancelář doma

TÝM, KTORÍ NEROZUMEJÚ, NEVENUJTE POZORNOSŤ

Mnoho ľudí nesúhlasí s takýmto spôsobom zárobku. Ak je to presne, čo chcete robiť, zarába Vám to dostatočne a ste pokojní, netrápte sa. Aj nad takýmto názorom je dobré sa zamyslieť, ale robte, čo chcete Vy, nie niečo čo a páči ostatným.
Snažte sa Vašim známym vysvetliť, prečo takto zarábate, nech si z Vás nerobia každý deň dobrý a neodsudzujú Vás. Obe strany sa potom cítia lepšie.

About the Author

You may also like these

No Related Post