Postarajte sa o svoje oblečenie dôkladne

Každá dobrá gazdinka sa vždy snaží, aby jej vypraná bielizeň dlho rozvoniavala a bola príjemná na dotyk. Preto sa k praniu do automatickej práčky pridávajú okrem pracích práškov aj ďalšie ingrediencie, ktoré významnou mierou prispievajú k požadovanému stavu vypranej bielizne. Medzi najviac používané patria aviváže, parfumy a vonné oleje do prania.

parfém do prádla

Asi najviac používanou súčasťou každého prania sú okrem pracích prostriedkov aj aviváže. Bez tejto prísady v pracom procese je bielizeň po vysušení drsná, veľmi ťažko sa žehlí a dokonca na povrchu bielizne sa tvorí nepríjemný elektrostatický náboj. A práve zložky aviváže dokážu tieto nepríjemné faktory dostatočne potláčať a bielizeň je po vysušení hebká a príjemná na dotyk. No okrem veľkých producentov aviváži sa dostávajú na trh aj produkty menších spoločností, ktoré kladú dôraz na ekológiu a zastúpenie prírodných zložiek. Takéto aviváže sú vyrábané v koncentrovanej podobe, takže na požadovaný účinok postačuje aj malá dávka tohto prostriedku. Navyše sú plastové fľaše vyrábané z recyklovaného plastu, takže aj toto je ďalší prínos k ochrane životného prostredia.

olejový parfém

Veľmi zaujímavými a obľúbenými sú dnes parfumy a vonné oleje do prania. Sú to silne koncentrované prostriedky, ktoré dokážu udržať vôňu v bielizni aj po dobu niekoľkých mesiacov. Parfumy do prania predstavujú náhradu aviváže, pričom na viditeľný efekt postačuje iba malé množstvo tohto voňavého koncentrátu. Vonné oleje do prania nikdy nezanechávajú na pranej bielizni žiadne olejové škvrny a navyše sú tieto prípravky veľmi žiadúce aj pre vašu sušičku či práčku. Na povrchu pracovných častí týchto zariadení neostáva nepríjemný mazľavý povlak ako po aviváži, takže sú tieto prípravky 100% bezpečné. Tieto parfumy a vonné oleje sa môžu pridávať do práčky alebo aj sušičky a vzhľadom na ich koncentrovanú podobu a minimálne množstvá potrebné k dosiahnutiu požadovaných výsledkov sú veľmi cenovo výhodné. Ženy milujúce osobitý vlastný štýl si tieto prípravky veľmi rýchlo obľúbia a ich odev im dodá pocit príjemnej pohody počas celého pracovného dňa.

About the Author

You may also like these