Nezabudnite na kvalitné krmivo pre vaše zvieratká

Potrava je dôležitou súčasťou všetkých živých tvorov, ľudí ako aj zvierat https://www.vetservis.sk. Pravidelný príjem zdravých minerálov, vitamínov a iných výživových látok nám pomáha nielen prežiť, ale udržiava nás v dobrej telesnej aj psychickej kondícii. S pravidelnou stravou bohatou na potrebné výživové látky bojujeme proti únave a ochoreniam, pričom nedostatok živín v tele sa môže podpísať napríklad aj pod znížené libido a zníženú schopnosť mať sex, čo platí aj v prípade zvierat a ich redukcie. Zo všetkých podstatných dôvodov je preto kvalitná strava nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá veľmi potrebná.

pesskockou

A najmä ak ide o domácich miláčikov, tu sa pozornosť kladie aj na zdravo vyzerajúcu srsť. V tejto spojitosti spomeňme kvalitné krmivo pre mačky, ktoré dopomáha k lesklej srsti, no sa samozrejme aj k ďalším dôležitým veciam- zdravé trávenie, dostatok energie a prevencia pred rôznymi ochoreniami, na ktoré sú mačky náchylné.

Krmivá s kvalitným zložením sa dnes stávajú pre majiteľov mačiek základom. Už to nie je iba o tom, že by sme mačkám dávali stále iba mlieko či smotanu, takéto stravovanie je totiž diskutabilné. A čomu by ste sa v prípade „domáckeho“ kŕmenia mačiek mali rozhodne vyhnúť, to je hlavne čokoláda, hrozno, či cesnak a cibuľa, ktoré môžu mať pre vášho miláčika fatálne následky! Na to pozor.

kralik

Zabúdať samozrejme nesmieme ani na podobne obľúbených domácich miláčikov, na psov a dávať im výživovo hodnotné krmivo Bardog. V strave psa je dôležitá vyváženosť. Pestrý a vyvážený podiel živín, akými sú vlákniny, vitamíny, sacharidy, tuky a živočíšne bielkoviny, ktoré naši „chlpáči“ potrebujú. Podľa pestrosti obsahu krmiva potom určuje aj dávky, ak psovi napríklad dávame viac menej „mokrú“ stravu, ktorú z veľkej časti tvorí voda, je dôležité jej dávky zvýšiť, respektíve skombinovať ju aj s inou, hodnotnejšou stravou, napríklad s kvalitnejšími granulami.

Na záver, ale v neposlednom rade tvoria špeciálnu kategóriu krmivá pre hlodavcov, kde je populárnym produktom hlavne krmivo pre králiky so svojim špecifickým zložením vhodným práve pre tento druh zvierat.

2/5 - (1 vote)

About the Author

You may also like these