Nezabudnite na kvalitné krmivo pre vaše zvieratká

Potrava je dôležitou súčasťou všetkých živých tvorov, ľudí ako aj zvierat https://www.vetservis.sk. Pravidelný príjem zdravých minerálov, vitamínov a iných výživových látok nám pomáha nielen prežiť, ale udržiava nás v dobrej telesnej aj psychickej kondícii. S pravidelnou stravou bohatou na potrebné výživové látky bojujeme proti únave a ochoreniam, pričom nedostatok živín v tele sa môže podpísať napríklad aj pod znížené libido a zníženú schopnosť mať sex, čo platí aj v prípade zvierat a ich redukcie. Zo všetkých podstatných dôvodov je preto kvalitná strava nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá veľmi potrebná.

pesskockou

A najmä ak ide o domácich miláčikov, tu sa pozornosť kladie aj na zdravo vyzerajúcu srsť. V tejto spojitosti spomeňme kvalitné krmivo pre mačky, ktoré dopomáha k lesklej srsti, no sa samozrejme aj k ďalším dôležitým veciam- zdravé trávenie, dostatok energie a prevencia pred rôznymi ochoreniami, na ktoré sú mačky náchylné.

Krmivá s kvalitným zložením sa dnes stávajú pre majiteľov mačiek základom. Už to nie je iba o tom, že by sme mačkám dávali stále iba mlieko či smotanu, takéto stravovanie je totiž diskutabilné. A čomu by ste sa v prípade „domáckeho“ kŕmenia mačiek mali rozhodne vyhnúť, to je hlavne čokoláda, hrozno, či cesnak a cibuľa, ktoré môžu mať pre vášho miláčika fatálne následky! Na to pozor.

kralik

Zabúdať samozrejme nesmieme ani na podobne obľúbených domácich miláčikov, na psov a dávať im výživovo hodnotné krmivo Bardog. V strave psa je dôležitá vyváženosť. Pestrý a vyvážený podiel živín, akými sú vlákniny, vitamíny, sacharidy, tuky a živočíšne bielkoviny, ktoré naši „chlpáči“ potrebujú. Podľa pestrosti obsahu krmiva potom určuje aj dávky, ak psovi napríklad dávame viac menej „mokrú“ stravu, ktorú z veľkej časti tvorí voda, je dôležité jej dávky zvýšiť, respektíve skombinovať ju aj s inou, hodnotnejšou stravou, napríklad s kvalitnejšími granulami.

Na záver, ale v neposlednom rade tvoria špeciálnu kategóriu krmivá pre hlodavcov, kde je populárnym produktom hlavne krmivo pre králiky so svojim špecifickým zložením vhodným práve pre tento druh zvierat.

About the Author

You may also like these