10 jednoduchých no užitočných tipov pre ľudí, ktorí míňajú príliš veľa peňazí za oblečenie

Dajte priateľom vedieť, že váš šatník je dostatočne veľký
– Ak patríte medzi ľudí, ktorí veľmi radi míňajú stovky eur za oblečenie, určite máte priateľov, ktorí sa tejto “namáhavej” aktivite venujú tiež. Dajte im vedieť, že ste sa rozhodli šetriť a že ak majú oblečenie, ktoré už nenosia a chcú ho vyhodiť, vo vašom šatníku si nájdu určite svoje miesto. Nie len že je to nákladovo efektívne, ale aj šetrné k životnému prostrediu.

butik

Vyhýbajte sa nákupným centrám
– Aby ste sa vyhli nutkaniu kúpiť si ďalší kus do svojho nenásytného šatníka, snažte sa vyhýbať obchodným centrám. Nájdite si niekoho, kto je váš presný opak. Spomeňte si na časy, keď ste ako dieťa nemali kreditku či prácu. Namiesto rôznych obchodov navštevujte parky, knižnice, galérie či rôzne pamiatky. Verte či nie, je to super spôsob ako sa vyhnúť pokušeniu.

Stará láska nehrdzavie
– Nájdite si čas a poriadne sa prehrabte vo vašej skrini. Možno ani len netušíte, aké super kúsky tam môžete nájsť. Ako sa hovorí:,,stará láska nehrdzavie.”

A čo tak čistiareň?
– Oblečenie príliš vyblednuté a obuv moc opotrebovaná? Nesúďte knihu podľa obalu. Obyčajná čiastiareň dokáže staré a na oko nepoužiteľné kúsky dostať na vrchol vášho šatníka.

Požičajte si či vymieňajte
– Čaká vás dôležitá udalosť a nemáte nič na seba? Obráťte sa na priateľov. Spýtajte sa ich, či vám nepožičajú niečo z ich “módnej vitríny.” Ak ani toto nepomôže, začnite obchodovať – vymieňajte si oblečenie medzi sebou.

Nájdite niečo, na čo sa vám oplatí šetriť
– Máte niečo, po čom túžite? Krásny obraz, pohodlný gauč či drahý šperk – odložte si peniaze, ktoré by ste zvyčajne minuli na oblečenie a čoskoro si môžete splniť vaše tajné túžby. Odmeňte sa niečim dlho trvajúcim, z čoho budete mať radosť dlhšie, nie len na jednu sezónu.

Zrušte odber noviniek u módnych značiek
– To, že na sociálnych sieťach či v časopisoch vidíte stále nové a nové módne kúsky vám len škodí. Zruśte odber noviniek u módnych značiek čo najskôr, pretože čo oči nevidia, to srdce nebolí – a peňaženku už vôbec!

nakupování

Vyspite sa
– Boli ste v obchodnom centre a zbadali ste kúsok, ktorý jednoducho chcete? Choďte domov, vyspite sa a dôkladne si premyslite, či to tak nevyhnutne potrebujete.

Kupujte len najlepšiu kvalitu, ktorú si môžete dovoliť
– Keď už sa neviete zastaviť a na oblečenie jednoducho časť z výplaty musíte minúť, kupujte si len tú najvyššiu kvalitu. Investujte do predmetov, ktoré vám dokonale padnú. Neuspokojujte sa s druhým najlepším.

Buďte iní
– To, že v módnom priemysle vznikol nový trend neznamená, že nič iné nie je pekné. Istá redaktorka talianskeho módneho magazínu raz povedala veľkú pravdu:,,Poznám veľa ľudí, ktorí sa držia módnych trendov. Avśak, poznám asi len dvoch, ktorí majú naozaj štýl.”

About the Author

You may also like these

No Related Post