Nezaduste svoj dom

Ak sa dnes rozhodneme pre rekonštrukciu, teda lepšie povedané, výmenu okien, prvou voľbou sú tie plastové. V porovnaní s drevenými ide o lacnejšiu verziu. Pokiaľ chcete dosiahnuť prírodnejší efekt, zakúpite si okná s hnedou fóliou, ktorá imituje drevo. plastové okná sú bezpochyby výborným riešením, aj čo sa týka financií. Ich izolačné vlastnosti nám totiž dokážu ušetriť nemalé peniaze, ktoré platíme za vykurovanie. Nanešťastie majú aj niekoľko negatívnych vlastností. Tie však určite neprevažujú tie pozitívne. Dôležité je ale to, aby sme s nimi narábali správne.

podlaha

Ako správne „používať“ plastové okná

Spomínaná izolačná vlastnosť plastových okien, môže predstavovať aj problém, a to najmä vtedy, ak okná nepoužívame správne. Teraz sa asi pýtate, ako je možné používať okná nesprávny spôsobom. áno aj to sa dá. Ak totiž svoj príbytok, doslova hermeticky uzavriete, vnútorné priestory, ako aj obvodové múry a priečky, nemôžu dýchať. V dôsledku toho vznikajú plesne, ktoré zo začiatku nemusia byť vôbec viditeľné. Ak sa objavia aj na povrchu, väčšinou je už neskoro.

byty

Plesne samozrejme neškodia iba samotnému domu, ale hlavne nášmu zdraviu. Ich prítomnosť sa prejavuje rôzne. Niektorí ľudia nemusia pociťovať žiadne zdravotné ťažkosti. U tých citlivejších, sa väčšinou objavia dýchacie problémy, kožné ekzémy, alebo vyrážky. Pokiaľ však trpíte alergiou na plesne, ich prítomnosť u vás domá vás môžu pokojne dostať aj na pohotovosť. Vo všeobecnosti sú veľmi nebezpečné pre deti.

Medzi najvýraznejšie negatíva plastových okien teda patrí to, že váš dom, či byt zatesnia až príliš dobre. preto je potrebné pravidelnejšie vetrať a okná takmer nikdy nezatvárať na maximum, ale nechávať otvorené takzvané mikrovetranie. Väčšinou ho nastavíte tak, že kľučku necháte vykrivenú niekoľko milimetrov, teda neutiahnete ju až do polohy, kedy je okno úplne zatvorené. tak zabezpečíte správnu cirkuláciu vzduchu vo svojom príbytku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these