Muži všetko zľahčujú, ženy preháňajú. Kde je stred?

1. Mužský svet
Muži si predstavujú to, že svet je gombička. Všetko sa deje bez ich pričinenia. Všetko sa deje len tak. Oni za to určite nemôžu, keď sa niečo stalo.
Sme v mužskom svete. Muž – otec zoberie dieťa na prechádzku. Ide sám, veľa jeho kamarátov nie je na materskej, takže doobeda sa im nedá. Na ihrisku však sedí dostatočne veľa mamičiek, tak sa porozpráva s nejakou z nich. Usadí dieťa na ihrisko a on si sadne na lavičku. Nechce sa mu veľmi rozprávať, tak len tak sedí a keď sa začína nudiť, tak vytiahne telefón a ide sa hrať nejaké hry. Hry na telefóne. Deti sa hrajú, slniečko pripeká. Muža nenapadne, či náhodou už nie je hladný, smädný, či mu nie je teplo, či ho náhodou nezabudol natrieť opaľovacím krémom… a mnoho iných vecí. Veď sa hrá, tak mu je asi dobre.

tanec

2. Ženský svet
Ženy si berú všetko príliš k srdcu, uvažujú nad tým, rozoberajú to z každej strany. Čo keď to bolo myslené tak, či onak. No možno to nebolo myslené nijak.
Žena, ktorá je na materskej dovolenke ide tiež na prechádzku so svojím dieťaťom. Tak isto na ihrisko, kde usadí svoje dieťa napríklad na pieskovisko. Povyťahuje mu všetky možné lopatky, formičky, kýbliky, hrabličky a hračky od výmyslu sveta. Samozrejme, že ostane pri ňom a hrá sa s ním. Robia si koláčiky z formičiek. Ešte pred odchodom svoje dieťa dôkladne ponatierala opaľovacím krémom s UV ochranou tou najvyššou akú zohnala, len aby sa nespálilo. Repelent proti kliešťom a komárom takisto nemôže chýbať. Po desiatich minútach núka svojmu dieťaťu keksík. O ďalších desať minút mu dáva piť vodu. Pri šúchaní po šúchale dôkladne odstŕča všetky ostatné deti, len aby sa jej dieťaťu nič nestalo. Po pol hodine na ihrisku odchádzajú, aby sa dieťa stihlo včas najesť na obed a potom sa možno vrátia.

porada

Samozrejme, že tieto dva príbehy sú trochu prehnané, aby sme si všimli rozdiely, že zlatá stredná cesta je tá najlepšia. Nechcem týmto odcudzovať ani mužov, ani ženy. Každý sa staráme o svoje deti najlepšie ako vieme. Preto sa nedá povedať, že práve vaša výchova je tá zlá, ale treba sa nechať odreagovať a nie stále lipnúť len na dieťati, ale samozrejme treba vedieť, kde sú tie hranice. Nechať dieťa samé bez dozoru na ihrisku tiež nie je najlepšie riešenie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these

No Related Post