Čo všetko máte naučiť svoje deti?

Aj keď sa nám spoločnosť snaží nahovoriť, že druhí to vedia lepšie, mali by ste myslieť na to, že za výchovu a šťastie vášho dieťaťa priamo zodpovedáte vy. Pozor tak na rady, ktoré sa vám nepozdávajú, a aj tak na ne dáte.

kreslení

Začnite už od malička

Prvé krôčiky, ktoré naše dieťa zrobí by mali byť pod našim dohľadom. Preto pozor, ak sa nazdávate, že škôlka či škola vám má závratne zmeniť život. Aj napriek náročnej práci a často neľahkej situácii, venovanie sa vášmu dieťaťu je esenciálne. Nie len v tomto veku. Snažte sa už od škôlky zapájať vaše dieťa do bežných rutín. Medzi tie patrí to, aby si za sebou poupratovalo hračky, vedelo sa samo obliecť či na chvíľu zabaviť.

S nástupom do školy, sa pre mnohých rodičov veci prekvapivo skomplikujú. Vedzte, že každodenné učenie s vašou ratolesťou bude rutina. Dávajte si teda pozor, aby ste svoje dieťa nenechali na pospas školskému systému. Už od začiatku treba vysvetliť, že známky ako aj celý hodnotiaci systém nie sú reálne. Samozrejme, že ho nemôžete nemotivovať, no klásť za hlavné samotné vzdelanie je začiatok úspechu. Okrem toho by ste so svojím dieťaťom mali prebrať udalosti, ktoré sa v jeho živote odohrali. Napríklad také šikanovanie je potom oveľa jednoduchšie odhaliť a samo dieťa vám bude dôverovať. Vytvoríte si priateľský vzťah, vďaka ktorému sa ani v puberte nebudete cítiť cudzí.

futsal

S dospievaním prichádzajú na rad vážnejšie témy. Tie sa týkajú nie len samotného vývoja tela, ale aj otázkam o opačnom pohlaví, vzťahoch. Okrem toho je potrebné svoje dieťa zasvätiť do dospeláckeho života. Ako? Pravidelným vreckovým, na ktoré si bude musieť popracovať, či výberom školy, ktorá bude určovať ďalší chod v jeho živote. Čo sa týka dievčat, nezabudnite, že aj prosté domáce práce musia byť v ich programe, ak sa z nich majú stať šikovné gazdinky. Chlapci by sa mali spolu s otcami zaoberať typicky mužskými vecami ako opravami domov či áut. Takto vyvážite psychickú záťaž tou fyzickou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these

No Related Post