Alergiu na zvieracie chlpy nevyriešia plemená bez srsti

Túžite po zvieratku, no patríte k tým „šťastným“, ktorí trpia alergiou na zvieraciu srsť? Aj v tomto prípade existujú riešenia, ako sa môžete tešiť z vlastného psa, alebo mačky.

kočka

V prvom rade navštívte doktora, ktorý vám urobí testy na alergiu. Ak ste totiž alergickí na zvieratá, neznamená to, že na všetky. Väčšina ľudí má problém iba s jedným druhom. Najčastejšie je to pes, alebo mačka. Ak by vám bola potvrdená iba jedna z týchto alergií, problém máte vyriešení. Jednoducho si zaobstarajte zviera, na ktoré alergiu nemáte.

Veľmi dôležité je aj to, že alergiu nespôsobujú zvieracie chlpy a srsť. Problémom je koža a sliny. Alergény sa totiž nachádzajú práve tu. Psy, alebo mačky bez srsti, teda váš problém nevyriešia.

5 opatrení, ktoré vás zachránia

pes

  1. Základom je čistota. Ak máte takúto alergiu, musíte upratovať dvakrát tak, ako ostatní. To isté platí aj v prípade, že sa k vám chystá návšteva s alergiou na domáce zvieratá. Vtedy, by ste svoj byt mali vydrhnúť od podlahy po strop. Alergény sa dostávajú do ovzdušia a následne padajú na podlahy, nábytok a všetko ostatné.
  2. Čisté musí byť aj samotné zviera. Preto ho musíte pravidelne kúpať. Čo znamená pravidelne? minimálne raz za týždeň. Platí to a pri mačkách, pri ktorých to však nemusí byť najľahšie. Je dobré, ak budete používať špeciálny šampón na tento účel.
  3. Okrem kúpania je dôležité aj pravidelné vyčesávanie. Túto činnosť, by ste mali prenechať niekomu bez alergie. Česanie sa musí odohrávať mimo vášho bytu.
  4. Pri upratovaní vašej domácnosti, používajte špeciálne antialergické prípravky. Tie urobia naozaj veľa. druhou vecou, ktorá vám pomôže, sú vysávače s vodným filtrom, ešte lepšie sú vysávače určené vyslovene pre alergikov. Tie totiž zachytia aj tie najmenšie čiastočky prachu a spolu s ním všetky alergény. Navyše majú špeciálny filter.
  5. Po tom, ako budete zviera hladkať, si vždy poriadne umyte ruky. Snažte sa vyhýbať kontaktu s ich slinami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these