Aké je dieťa v znamení Vodnár?

Rozkošné, bystré a sebavedomé. To sú tri slová, ktoré veľmi dôverne charakterizujú toto znamenie. Okrem radostí s týmto malým uzlíčkom zažijete i starosti. To však ale nič nemení na tom, že si ho doslova zamilujete! Nie je také pokojné, ako napríklad Panna. Len čo začne hovoriť, ústa sa mu nezatvoria. Navyše prekypuje veľkým množstvom energie a preto vás nenechá nikdy na pokoji. Nemôžete mu to však zazlievať. Len čo pochopíte, aké je, budete ho zbožňovať!
Okrem lásky potrebuje tvorivú stimuláciu, množstvo podnetov, aby sa mohlo realizovať a prejaviť svoj talent. Svojich rodičov, súrodencov, príbuzných a kamarátov miluje bez rozdielu. Každého si k sebe pritiahne svojou priateľskou povahou. V kolektíve je obľúbené a nedá sa ani na oboch rukách spočítať, koľko tých kamarátov vlastne má, pretože ich ma skutočne veľa!dítě.jpg
Na výchovu nie je náročné, ale musíte mu poskytnúť množstvo podnetov, aby svoju energiu malo kde ventilovať. Niekedy z neho budete mať pocit, že je taký rojko. Rád premýšľa a tvorí nové veci. Doprajte mu túto slobodu. Tvrdá disciplína naňho platí len v prípade, ak je spojená s láskou a starostlivosťou. Nezanedbajte ani vypočutie.
V živote ho nie je ľahké usmerniť. Rád skúša všetko. Chce zažiť všetko, čo sa okolo neho deje. Nebráňte mu v tom, inak bude veľmi nespokojné a nešťastné, a to by ste predsa nechceli. Vodnár má zmysel pre logiku a pre všetko, čo sa týka techniky. Má svoj vybraný štýl učenia sa. Dalo by sa povedať, že ide o veľmi výnimočné dieťa a často budete mať ten pocit aj vy. Najmä, ak vás nečakane prekvapí tým, čo všetko už vie! Len vy však budete vedieť, že s týmto slniečkom to nie je vždy ľahké.učení dětí.jpg
Ale nenechajte sa odradiť tým, ak vás niekedy nevyjde vo výchove to, čo si zaumienite. Musíme uznať, že to bude náročné a bude vám treba veľa trpezlivosti. Ale na úplnom konci uvidíte, že vaša snaha nevyšla na zmar, a že z malého Vodnára vyrastie úspešný človek, ktoré sa uplatní najmä v odvetví psychológie, učiteľstva, moderného umenia alebo na poli počítačovej techniky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the Author

You may also like these